Foto: Tiit Tamme
Ohtuleht.ee 18. oktoober 2019 10:49
Reede öösel kella kahe ajal said päästjad väljakutse Kärdlas asuva kortermaja juurde, milles oli puhkenud tulekahju. Põlengu põhjuseks olid köögipliidile asetatud plastiknõud.

Nõud tekitasid põledes suure kuumuse ning plastmassi põlemise vingu.

Õnnetuse hetkel kodus olnud ema koos kahe lapsega said korterist ise välja. Nad pöördusid abi saamiseks alumise korruse naabrite poole, kes reageerisid kiiresti ja nii sai autodes olnud tulekustutitega suurem õnnetus ära hoitud.

Päästeamet tunnustab inimest, kes suutis kiirelt ja teadlikult tegutseda, kuni professionaalse abi saabumiseni. Päästjad evakueerisid teised elanikud päästekapuutsi kasutades suitsusest hoonest ja kiirabi viis ema koos kahe lapsega haiglasse kontrolli. Teised elanikud kiirabi ei vajanud.

Korter sai väga tugevaid kuuma- ja tahmakahjustusi ning pere veel sinna tagasi minna ei saa. Korteris oli olemas ka suitsuandur, kuid õnnetuse ajal ei olnud see töökorras patarei tühjaks saamise tõttu.

Päästeamet tuletab meelde, et suitsuandur on igas kodus kohustuslik ja vajalik, et anda märku õnnetustest väga varajases staadiumis. Lisaks paneb päästeamet südamele, et pliidile ei tohi jätta esemeid, samuti ei tohiks olla selle kõrval kergestisüttivaid materjale. Plastist esemed, näiteks potisangad, hakkavad sulama ning eritavad mürgist gaasi. Seetõttu võib ruumides magav inimene sissehingatavast mürgisest suitsust saada tõsiseid tervisekahjustusi.