Maailm

Eesti idapiiri lähedusse hakatakse rajama maailma suurimat keemiakombinaati (27)

Toimetas Aare Kartau, 18. oktoober 2019, 09:38
Keemiakombinaat Itaalias.Foto: Caro/Scanpix
Venemaa ja Hiina energeetikaettevõtted allkirjastasid 12 miljardi euro suuruse ehituslepingu, millega rajatakse Soome lahe kaldal asuva Ust-Luga lähistele maailma suurim keemiakombinaat, vahendab portaal Russia Business Today. Tehastekompleksi eeldatav asupaik on Narvast vaid 60 km kaugusel.

Kokkuleppele kirjutasid alla Hiina riiklik keemiafirma CNCEC ja venelaste energiatööstusettevõte RusGasDobycha. Valmiva tehase näol on tegu maailma suurima keemiakombinaadiga. Hiina ettevõtte juht Dai Hegen märkis, et see oli suurim leping, mida nad kunagi sõlminud on.

Projekt on jaotatud kolme ossa: infrastruktuuri laiendamine, esialgne ettevalmistus ja lõpuks projekti rakendamine. Ehitusperiood kestab viis aastat. Tehase rajamise ajal saab tööd hinnanguliselt 6000 inimest, sellele järgnevalt püsivate töökohtade arv on umbes 3000. 

Rajatav naftakeemiarajatis peaks koosnema kahte tüüpi etüleeni töötlemistehasest, mille aastane tootlikkus on 1,4 miljonit tonni. Plaanimisjärgus on ka kuue polüeteentehase rajamine, mille tootlikkus on umbes 480 tonni aastas. Neile lisaks plaanitakse kombinaati veel mitmeid väiksemaid tehaseid.

Venemaal mitmete arendusprojektidega tegelenud CNCEC teatel saavutatakse keemiakombinaadiga tugevam kohalolu Vene turul ning ühisest huvist tehtav koostöö aitab arendada ka riikidevahelisi suhteid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee