Eesti uudised

Varas kasutas kuriteoks lukuabi teenust (27)

Siim Randla, 18. oktoober 2019, 07:14
Foto on illustratiivne.Foto: Teet Malsroos
Harju maakohus mõistis vangi vargusi toime pannud mehe, kelle kuriteokaaslane kasutas sissemurdmiseks lukuabi teenust.

Varem varguse eest karistatud Fuat võttis mullu 8. jaanuaril ühest korterist mobiiltelefoni ja sülearvuti. Kahju on 839 eurot.

Koos kuriteokaaslase Andrusega varastati eelmise aasta 20. märtsil ühest majast 4482 euro eest asju, nende seas näiteks stardipüstol, sülearvutid, mobiiltelefone, meeste parfüüme, alkoholi ja käekellad .
Sellal kui Andrus kasutas lukuabi teenust ukseluku muukimiseks ja hiljem majast asjad võttis, oli Fuat maja läheduses valves ning oli Andrusega mobiiltelefoni kaudu ühenduses. Kohe pärast varguse toimepanemist jagasid Fuat ja Andrus varastatud asjad omavahel ära. Fuati süüdistatakse ka selles, et ta lõi läinud sügisel bussipeatuses oma tuttavat tüli käigus noaga näkku.
Septembri lõpus Fuati süüasja arutanud Harju maakohus mõistis talle aasta ja kuuekuulise vangistuse, millest kohe tuleb ära kanda kolm kuud, ülejäänud karistus jääb tingimisi. Fuat peab kahe aasta pikkuse katseaja jooksul täitma kriminaalhooldaja järelevalve all kontrollinõudeid ja kohustub katseajal mitte tarvitama narkootilisi ja psühhotroopseid aineid.
Andrus sai Harju maakohtus läinud aasta lõpul oma karistuse kätte: talle mõisteti aasta ja 11kuuline vangistus, millest tuli reaalselt ära kanda viis kuud. Täitmisele mittepööratav vangistus asendati narkomaanide sõltuvusraviga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee