Maailm

Türgi peatas ajutiselt sõjategevuse Süürias (8)

Toimetas Greete Kõrvits, 17. oktoober 2019 20:46
Süüriasse suunduv Türgi soomuk. Illustreeriv foto.Foto: AFP/Scanpix
USA asepresident Mike Pence kinnitas meie aja järgi kella poole üheksa paiku õhtul, et Türgi valitsus nõustus peatama aktiivse sõjategevuse Süürias, vahendab BBC.

Hoolimata viimastel päevadel süvenenud vastastikkusest diplomaatilisest antipaatiast jõudsid Türgi ja USA neljapäeva õhtul siiski kokkuleppele, et Põhja-Süürias asuvad kurdide väed, USA liitlased, võivad vägivalda kartmata tagasi tõmbuda. USA lubas silma peal hoida, et kurdi sõdurid tõepoolest ohutult lahkuda saaksid. Relvad vaikivad viieks päevaks.

Samal teemal

USA otsus oma väed Süüriast tagasi tuua ning otsemaid järgnenud Türgi vägede tung Põhja-Süüriasse tõid kaasa hukkamõistu. Paljud näevad USA otsuses ISISe vastase võitluse liitlaste hülgamist. Ankara põhjendas, et soovib luua puhvertsooni, kuhu paigutada osa nende riiki põgenenud süürlastest ning võidelda terroristidega, ent ilmselt oli ka nüüd soodne võimalus vabaneda relvastatud kurdidest Türgi piiri lähedal – või vähemalt eraldada nad Türgis elavatest rahvus(ja mõtte-)kaaslastest. Türgi kriitikud kardavad, et eesmärgiks oli Süüria kurdid üldse maa pealt hävitada.

Loe Süürias toimuvast lähemalt SIIT ja SIIT.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee