Maailm

Sissepääsumaks: Veneetsia külastamiseks tuleb lisaraha välja käia (1)

Toimetas Greete Kõrvits, 17. oktoober 2019 22:08
Vana Veneetsia ja pirakas kruiisilaev: just kruiisitajad on veneetslastele eriti vastumeelsed.Foto: AFP/Scanpix
Reisi peale kulub nagunii korralik summa, kuid Veneetsia linnavalitsus otsustas, et tõstab turistide sissepääsutaksi. Linnarahvas on ideest vaimustuses, sest eriti ühepäevaturistid on neile pinnuks silmas.

Veneetsiat külastab igal aastal umbes 25 miljonit turisti. Neist enam kui pooled, kusagil 14 miljonit, viibi seal vaid päeva, kirjutab Reuters. Valdav osa neist on tõenäoliselt kruiisilaevade reisijad.

Samal teemal

Turist, kes viibib linnas vaid paar tundi või vähem kui ööpäeva, ei too linnale kuigi palju raha sisse, kindlasti mitte võrreldes sellega, kes jääb kauemaks, maksab öömaja, erinevates restoranides einestamise, meelelahutuse ja muu säärase eest. Et miljonite kiirturistide pealt midagi teenida, kehtestas Veneetsia sissepääsumaksu. Sel aastal tuleb Veneetsiasse pääsemiseks maksta 3 eurot inimese kohta.

2020. aasta juulis toimuv hinnatõus ei ole küll õnneks tohutu, jäädes tõenäoliselt vahemikku 6-10 eurot nägu. Muidugi, kui reisida terve perega, võib summa siiski arvestatav olla. Hind sõltub sellest, kas huviline soovib linna pääseda turismihooaja kõrgpunktis või muul ajal. Täpsemad taksid arvutab linnavalitsus välja hiljem, kui tähtaeg lähemal, samuti uurivad nad veel erinevaid võimalusi, kuidas sisenemismaksu kasseerida (tõenäoliselt seda reisipileti hinnale lisades). Tasud kehtivad vaid üheks päevaks linna tulijatele.

Eraldi sissepääsumaksu ei pea tasuma alla 6aastased lapsed ning inimesed, kes jäävad Veneetsiasse vähemalt üheks ööks (neil lisatakse seda juba varasemastki hotelliarvele).

Veneetsias, mis on turistide hordidega hädas ning mille elanikud turiste kuigivõrd ei fänna, on lisasumma küsimise idee äärmiselt populaarne. Veneetsia elanikud kurdavad, et turistid koormavad linna ning et nemad peavad prügi- ja valveteenuste eest peale maksma. Veneetsia tegelik rahvaarv on kõigest pisut üle 50 000, kuid erinevaid teenuseid tuleb pidevalt linnas vooriva turistide arvu tõttu palju rohkem tellida. Eriti ei salli veneetslased kruiisilaevasid.

Loe samal teemal lähemalt SIIT.

Samal teemal

07.09.2019
Kas Veneetsia jagatakse kaheks linnaks?
28.08.2019
HOIA PAREM EEMALE: 18 turistilõksu Euroopas
27.01.2019
UUS MAKS: Veneetsia hakkab turistidelt sisenemismaksu võtma
25.05.2018
BARCELONA ELANIKUD: „Turistid välja, pagulased on teretulnud!“