Pilt on illustreerivFoto: Tiit Tamme
Ohtuleht.ee 17. oktoober 2019 16:50
Ööl vastu neljapäeva läks Viljandimaal asuvas eramus põlema kuumale pliidile jäetud plastmassist kauss. Põlengule reageeris suitsu- ja vinguandur Nublu, mis äratas pererahva ning andis häireteate turvaettevõttele G4S, kes palus häirekeskusel saata sündmuskohale päästjad.

Kell 03.25 sai turvafirma juhtimiskeskus tulekahju teate Viljandimaal Põhja-Sakala vallas asuvast eramust, teatas G4S pressiteates. Häiresignaali saatis eramusse paigaldatud suitsu- ja vinguandur Nublu, teatas ettevõtte pressiteates. 

G4S juhtimiskeskus võttis kohe majaelanikega ühendust. Telefonile vastanud inimene ütles, et anduri alarm äratas pererahva üles. Hoone oli suitsu ja vingu täis. Selgus, et majas köeti pliiti, kuid sellele unustati plastikust kauss, mis läks kärssama.

Turvafirma helistamisele vastanud inimene oli ise küll majast välja saanud, kuid mures oma isa pärast, kes keeldus hoonest välja tulema. G4S teavitas juhtunust häirekeskust, kes saatis sündmuspaika päästjad; kohale sõitis ka turvaettevõtte patrull. 

Päästjad kontrollisid maja üle ja aitasid toad tuulutada. Kahju piirdus kuumusest sulanud plastmassiga. Inimesed viga ei saanud. 

Majaelanik kinnitas, et suitsule ja vingugaasile kiirelt reageerinud andur päästis pererahva elu, ilma selleta poleks nad keset ööd põlengut märganud.