Eesti uudised

Šokeeritud välismaalasest koreograaf: mind kujutati Tallinna Televisioonis illegaalse toidukullerina (67)

Ohtuleht.ee, 17. oktoober 2019 16:42
KuvatõmmisFoto: Facebook/RaakeshSukesh
Facebookis avaldas pahameelt koreograaf Rakesh Sukesh, keda näidati Tallinna Televisiooni videoklipis, mis rääkis illegaalsetest võõrtöölistest. Tallinna Televisioon oli video neljapäevaks oma Youtube'i kanalilt eemaldanud.

Sukesh kirjutas postituses, et ta on alates 2018. aastast elanud ametlikult Belgias, mille ID-kaart lubab tal kunstnikuna töötada ükskõik millises Euroopa Liidu riigis ning lisaks veel Norras ja Šveitsis. 2019. aasta oktoobri alguses kutsuti teda Eestisse Kenneth Flaki ja Külli Roosnaga esinema Sõltumatu Tantsu Lava projektis "Prime Mover" ja BFMi loenguid andma.

„Ühel päeval jäin tänaval kõndides võõra inimese kaamera ette. See video on nüüd avaldatud meedias kui osa loost, milles EKRE räägib illegaalsetest töötajatest, kes Eestisse erinevatesse ettevõtetesse toidukulleriks tulevad. Kuidas nad ei tea, kust need töötajad tulevad, kuidas osad nendest töötajatest ei räägi isegi inglise keelt ja kuidas osad ei maksa makse,“ kirjutas Sukesh ja lisas, et enne video avaldamist ei võetud temaga ühendust.

„Neil polnud aimugi, kes ma olen, kust ma tulen ja miks ma Eestis olen. Nad lihtsalt filmisid tänaval kõndivaid inimesi ja mind rebiti sellesse ainult mu nahavärvi pärast,“ kaebas koreograaf.

„Ma tunnen end tänaval kõndides hirmul ja haavatavana. On õudne mõelda, et suurtes erakondades on inimesi, kes on oma poliitilise kasu nimel valmis minu rassi ära kasutama. See näitab selgelt, et kui inimesed vaatavad mind, siis teevad minust stereotüübi. Ma olen pruun, seega olen illegaal, kes ei räägi keelt ja töötab kullerina ning on lisaks ka oht ühiskonnale. Selle juures on kõige hullem see, et neil on vabadus seda valet avalikus meedias levitada ja sellega Eesti inimesi manipuleerida ning sellega kasvatavad nad viha tumeda nahaga inimeste vastu. Kui ma olen pruun, siis olen illegaal? Kas see on okei?“

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee