Poliitika

Siseminister: Eesti on ahvatlev riik. Kodakondsuse taotlejate arv kasvab mühinal (31)

Marvel Riik, 17. oktoober 2019 14:30
Siseminister Mart Helme.Foto: Aldo Luud
Valitsuse pressikonverentsil nentis siseminister Mart Helme, et tema ministriks olemise ajal on märgatavalt kasvanud välismaalaste arv, kes Eesti kodakondsust taotlevad. „Me ei peaks seda negatiivses plaanis käsitlema,“ märkis Helme.

Kui tänase valitsuse istungil kinnitati 66 inimese kodakondsuse taotlus, siis siseministri sõnul on järjekorras veel vähemalt paarsada inimest. „Selle ajaga, mis ma siseminister olen olnud, olen märganud, et kodakondsuse taotlejate arvu on järsult suurenenud,“ märkis Helme.

Ministri selgitustel tulevad taotlused peamiselt Eesti naaberriikidest: Vene Föderatsioon ja Ukraina vabariik. „Kasvavas suurusjärgus on ka teiste riikide rahvaste esindajaid, eelkõige siis Pakistanist, Indiast, Bangladeshist ja islamimaadest.“

Helme rõhutas, et kodakondsuse saavad isikud, kes on läbinud vastavad eksamid, sealhulgas keelekursused, ning esitanud vajalikud vajalikud tõendid, mis on kodakondsuse saamise eelduseks. „Näeme siin mingisugust nihet. Me ei pea seda sugugi negatiivses plaanis käsitlema,“ märkis Helme.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee