Eesti uudised

MÄRJAD JA LEHERISUSED TEED: kui kaua saab veel elektritõuksi rentida? (2)

Johanna-Kadri Kuusk, 17. oktoober 2019 14:44
Foto: Teet Malsroos
Sügisega kaasnevad leherisused teed ja varsti kohale jõudvad öökülmad muudavad liiklemise ohtlikumaks. Kui kaua on liikluses veel elektritõukerattad, mille ohutuse üle on pikemat aega arutletud?

Tallinnas tõukerattaid rentiv Citybee teatas kolmapäeval, et nende poolt on tõukerataste rentimise hooaeg läbi.

Samal teemal

Bolti esindaja Karin Kase sõnul ei hakka nemad veel tõukerattaid liiklusest kokku korjama. „Mingit lõpukuupäeva Bolt tõukerataste rendile ei ole pannud. Rattad on tänavatel nii kaua, kuni kasutajad nendega aktiivselt sõidavad ja kuni ilm lubab. Lumes ilmselt tõukerattaga sõita ei saa. Kui tõukerattad on talvekorterisse kolinud, on inimestel selle asemel kiiresti sihtkohta jõudmiseks võimalus tellida Bolti auto,“ kommenteeris ta.

Tallinna linn tõukerataste renti reguleerima ei hakka.„Elektritõukerataste laenutust pakkuvad ettevõtted hindavad ise ilmastikuolusid, sest klientide ohutus on nende jaoks oluline. Libedaga ja ka libedusetõrjega tänavatel ei ole elektritõukerattaga enam ohutu ega mugav sõita. Kui ilm läheb talviseks, siis lõpetavad ettevõtted selleks hooajaks teenuse pakkumise,“ sõnas keskkonna- ja kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg.

Linnavalitsusel on plaan teha lähiajal koos tõukerattalaenutust pakkuvate ettevõtete, politsei ja kesklinna valitsusega tänavusest hooajast kokkuvõte ja arutada ka murekohad läbi.

Samal teemal

31.10.2019
Aasta viimane päev särtsuratastega: Bolti rendirattad suiguvad talveunne
11.10.2019
Indrek Sirk | Kas elektritõukeratas on jalakäija abivahend või sõiduk?
12.09.2019
Elektritõuksidele hakatakse kehtestama reegleid
11.08.2019
Tallinna abilinnapea: elektritõukerattad on karjuv probleem, seda anarhiat tuleb reguleerida