Eesti uudised

Riik Savisaare menetluskulusid ei hüvita (21)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 17. oktoober 2019 10:20
Endine poliitki Edgar Savisaar ja tema kaitsja Oliver Nääs.Foto: Stanislav Moshkov
Riigikohus ei võtnud menetlusse vandeadvokaat Oliver Nääsi ja vandeadvokaat Marko Kairjaki taotlusi kriminaalmenetluse kulude hüvitamiseks Edgar Savisaare kriminaalasjas.

Riigikohtu pressiesindaja Susann Kivi sõnul tähendab see seda, et riik pole kohustatud hüvitama valitud kaitsjale ja kannatanu esindajale makstud tasusid.

Savisaare kohtuasjas lõpetas Harju maakohus 2018. aasta 5. juunil kriminaalmenetluse seoses poliitiku parandamatu haigestumisega.

Kaitsjad esitasid pärast kriminaalmenetluse lõpetamist selle aasta 15. jaanuaril maakohtule taotluse kriminaalmenetluse kulude hüvitamiseks summas 228 995 eurot. Harju maakohus jättis kaitsjate taotluse läbi vaatamata.

Maakohus selgitas varasemale riigikohtu praktikale toetudes, et taotlus kriminaalmenetluse kulude hüvitamiseks tuleb esitada enne seda, kui kohus siirdub nõupidamistuppa lahendit tegema. Kui kaitsjad taotlesid menetluse lõpetamist, pidid nad arvestama võimalusega, et hilisemat kohtuliku arutamise staadiumit, mille raames kohtule taotlusi esitada, enam ei tule.

Ringkonnakohus nõustus maakohtu seisukohaga, et menetluskulude hüvitamise taotlused ei olnud esitatud õigeks ajaks.

Riigikohtu menetlusse mitte võtmine tähendab, et valitud kaitsjatele makstud tasu ning kannatanu esindajale makstud tasu jäävad isikute enda kanda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee