Eesti uudised

Perearstide selts: Mustamäe tohtrid kolisid, sest linn ei suutnud majandada perearstikeskust 

Marvel Riik, 17. oktoober 2019 10:07
Perearstide seltsi juht Le Vallikivi.Foto: Erlend Štaub

„Perearstikeskus ei koli kunagi puhtalt lõbu pärast, vaid see on väga pikalt ja tõsiselt kaalutletud otsus, kui eelmise koha töötingimused ei vasta kollektiivi seesmistele nõudmistele,“ kommenteeris perearstide seltsi juht Le Vallikivi tagamaid, miks Mustamäe perearstid on kolinud koos nimistutega linna teise otsa Lasnamäele.

Perearstide seltsi juhi Le Vallikivi sõnul ei saa rääkida Tallinna puhul mingistusest trendist, miks perearstid kolivad ühest linnaosast teise. Probleem on lihtsalt arstide hulgas, kes on selle tee ette võtnud. „Soolopraksiste või väikeste grupipraksiste kolimine tavaliselt nii suuri mullistusi ei tekita ning inimesed leiavad enda jaoks parima lahenduse – jagunedes nendeks, kes järgnevad oma armastatud arstile kolimisest hoolimata ja teiseks need, kes peavad mugavamaks oma kodulähedases perearstikeskuses käia,“ ütles Vallikivi.

Seltsi juht rõhutas, et perearstikeskus ei koli kunagi puhtalt lõbu pärast, vaid tegu on pikalt ja tõsiselt kaalutletud otsusega. „Kuna keskerakondlik linnavalitsuse poolt 2011 rajatud ja linna toetuse najal alguses jõuliselt paisunud Tallinna munitsipaalperearstikeskus siiski oma kaheksandal tegevusaastal isemajandavaks muutuma ja jätkusuutlikku perearstiabi osutama ei olnud võimeline, siis lahkusidki suurem osa perearste oma endise juhatajannaga kaasa Ülemistesse [Lasnamäele] – eks elu näitab, kuidas seal patsientide lojaalsus neid saadab. Just selle asutuse suuruse tõttu oli kahe linnaosa patsiente tabanud fiasko väga suuremõõduline,“ selgitas Vallikivi. „Kui võrdleme olukorda Mustamäel, kust Ülemistesse sõidab ühistransport 13 minutiga, maapiirkondade probleemiga, kus ühistranspordiga perearstile minek on kahe päeva teekond, siis selge on see, et nende teemade lahendamise prioriteetsus peab olema erinev.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.10.2019
HAIGETE VINTSUTAMINE: mustamäelased on nördinud, et perearsti juurde tuleb rännata Tallinna teise otsa

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee