Eesti uudised

„Tavaline mutikene tahab teisiti osta.“ Keskturu legendid hauvad tulevikuplaane 

Juhan Mellik, 16. oktoober 2019, 21:35
KONKURENTS ON TIHE: Riidekraami müütav Dina ütleb, et konkurents kaubanduskeskustega on paratamatult tihe. Foto: Robin Roots

Tallinna linna kavatsus ehitada keskturg ümber tekitab staažikates kauplejates vastakaid tundeid: osa kiidab mõtte heaks, teised on juba otsustanud – kui buldooser tuleb peale, jätavad nemad äri kus seda ja teist.

„Tehakse sellised putkad nagu Balti jaamas. Kõik on välismaalastele, aga tavaline mutikene tahab teisiti osta,“ teab juba 29 aastat Tallinna keskturul lihakraamiga kaubelnud Anu hästi. Võib-olla on lihakraami tähtaeg natuke üle läinud ja hind sellevõrra veidi odavam. „Aga seal võib-olla ei tohigi enam niimoodi. Peab olema nii, nagu poes.“ Anu teab juba kindlalt: tema enam edasi ei viitsi. Mis siis, et ta on piltlikult öeldes koos turuga üles sirgunud ja mäletab täpselt käredaid algusaegu. „Olin õues kaks aastat külmas, kui turgu ehitati, 30kraadises külmas,“ jutustab ta. „Hommikul pidi viina jooma, sest nii külm oli, ei saanud muidu olla.“ Kui praegu on soojad talved juba harjumuspärased, siis toona tegid nõnda kõik.  

Kuid praegu... „Mina ei pelga midagi. Mina olen pensionär ja uuele turule ei lähe,“ teatab proua resoluutselt. Seda enam, et klientuuri ning kauplejaidki vaevalt et eriliselt juurde tuleb. Juba praegu käivat elu vaid hingitsedes. Anu viipab tühjadele lettidele enda ümber. Maksad turule, maksad linnale, maksad raamatupidamisele – lõpuks jäävadki endale vaid tühjad pihud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15. oktoober 2019, 21:10
Keskturu saaga lõpusirgel: mis saab legendaarsest linnasüdamest?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee