Seisukoht

Seisukoht | Kõik teeb haiget (12)

Geidi Raud, video- ja fototoimetuse juhataja, 20. oktoober 2019, 18:12
Tuleb välja, et minuvanused polegi veel kõige jäisemad lumehelbekesed – ei mäleta, et minu kunstitunnis joonistatud kritselduse klassi seinale riputamiseks oleks õpetaja mu emalt luba küsinud. Ka oli seina peal ausalt väljas minu kesine aastajooksu tulemus ning kekatunnist ei puudunud rahvastepall. Ja see oli täiesti OK! 

Kui pehme vati sees aga praegused koolijütsid elavad? Minu välismaises lemmikkomöödiasarjas mängisid lapsed jalgpalli, ilma et oleks välja kuulutatud võitjameeskond, sest see solvab. Arvasin, et see on lihtsalt nali tänapäevaste koolireeglite parodeerimiseks. Aga ei. Sellest ongi saanud maailmas reaalsus. Ja nüüd on ka Eestis keelatud spordipäeva tulemuste väljapanek kooli stendile.

Kas Eesti-Saksamaa mängus oleks pidanud ka eestlaste mittesolvamiseks 3 : 0 tulemuse unustama ja ütlema, et kumbki jalgpallimeeskond ei võitnud ega kaotanud? Et lihtsalt oli hea mäng ja kõik olid tublid? 

Mis järgmiseks, haridusjuhid? Näiteks võiks olla lubatud matemaatika tunni ajal neil, kes rehkendust ei mõista, Instagramis stoorisid vahtida. Kõik lihtsalt ei oska matemaatikat ja neil võib seetõttu paha tunne tekkida. Las passivad siis niisama ega saagi oskama. 

Ausalt, rohkem rõhku võiks panna vastikult rõveda koolikiusamise väljajuurimisele, mitte absurdsetele reeglitele. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee