Eesti uudised

HAIGETE VINTSUTAMINE: mustamäelased on nördinud, et perearsti juurde tuleb rännata Tallinna teise otsa 

Marvel Riik, 16. oktoober 2019 17:53
Terviseameti andmetel on Mustamäe nimistutes ligema 10 000 vaba kohta. Foto: Martin Ahven

Viimaste kuude jooksul on Tallinnas kolinud mitu perearsti Mustamäe linnaosast Lasnamäele. Nende patsiendid on seega sattunud sundseisu: Lasnamäele kolinud perearstid nüüd mustamäelastele ebamugavalt kaugel. Need perearstid, kes aga endiselt kodulähedasel Mustamäel tegutsevad, ei saa uusi patsiente juurde võtta, sest nende nimistud on niigi pungil täis. Mida ometi teha?

Lood sellest, kuidas x perearstikeskus Tallinna x linnaosas kolib y linnaossa, on juba laialt levinud ning patsientidele omajagu peavalu valmistanud. Kõige rohkem mõjutab see neid, kes kõige tihedamalt perearste külastavad: vanureid ja värskeid lapsevanemaid. Kui juulikuus kirjutas Õhtuleht nõmmelaste murest, siis nüüd on järg jõudnud tuhandete mustamäelasteni. Mõlemal puhul on probleemil sama kese: perearstikeskused vahetasid senise tegutsemisaadressi Lasnamäe linnaosa vastu.

Septembri lõpus saatis Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats riigikogu sotsiaalkomisjonile kirja, milles märkis, et olukord Mustamäel on tõsine. „Viimaste kuude jooksul on tekkinud olukord, kus valdavalt Mustamäe linnaosa elanikke teenindanud mitmed perearstid on loonud uue perearstiteenust pakkuva ettevõtte, mille tegevuskohaks on Lasnamäe linnaosa. Sellest tulenevalt on tekkinud linnaosa perearstiabi korralduses kriitiline olukord, mis üha süveneb. Mainitud perearstide nimistus olevate inimeste jaoks on perearsti juurde pääsemine muutunud oluliselt ebamugavamaks,“ kirjutas Laats. „Eelkõige puudutab probleem just eakamaid inimesi, kes peavad perearsti visiidil sagedasti käima. Paljud puudutatud isikutest on avaldanud soovi ka perearsti vahetada kodulähedasema vastu, kuid Mustamäel tegutsevate arstide nimistud on juba täitunud ning seda pole võimaldatud.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.10.2019
Perearstide selts: Mustamäe tohtrid kolisid, sest linn ei suutnud majandada perearstikeskust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee