Maailm

ÜKS BREXITI-KÜSIMUS | Töötasin Inglismaal, mis saab minu pensionist? (1)

Ohtuleht.ee, 16. oktoober 2019 15:00
Foto: Julia Vakina
Brexiti ehk Ühendkuningriigi euroliidust lahkumise saatus on paar nädalat enne selle praegust eeldatavat kuupäeva (31.10) endiselt lahtine. Euroopa Liit aga valmistub siiski selleks, et sel kuupäeval Brexit ikkagi toimub ning toimub ilma ELi-Suurbritannia vahelise leppeta. Euroliidu kodanikele, sh eestlastele, tähendab see keerulisi olukordi reisides, äri tehes, õppides jne. Õhtuleht tuleb appi ja vastab koostöös välisministeeriumiga Brexitit puudutavatele küsimustele, nii suurtele kui väikestele, mis Eesti inimest mõjutada võivad.

Olin Ühendkuningriigis ametlikult tööl kui võeti vastu uus pensioniseadus, mille järgi peaksin minagi saama rahvapensioni, mis sellest saab?

Samal teemal

Eesti jätkab juba eksporditavate pensionide piiriülest maksmist ning pensionide arvutamisel võetakse edaspidi arvesse Ühendkuningriigi EList väljaastumise kuupäevani seal töötatud aega ehk kogu teie Ühendkuningriigis töötatud aeg läheb pensioni arvestamisel kirja. Soovitame Eesti kodanikel koguda Ühendkuningriigis töötamise kohta tõendeid Ühendkuningriigi asjaomastelt asutustelt kõikide seal töötatud perioodide kohta, kuivõrd asutustevaheline andmevahetus ELi ja Ühendkuningriigi vahel nende leppeta lahkumise korral lõpeb.

Brexiti kohta saab lisainfot veebilehelt brexit.mfa.ee.

Hea lugeja, kui sul on Brexitiga seoses mõni küsimus, millele tahaksid vastust, siis kirjuta meile aadressil yleskutse@ohtuleht.ee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee