Maailm

Mullale joonistatud SOS märk päästis Austraalia matkaja elu (1)

Toimetas Aare Kartau, 16. oktoober 2019, 12:23
Kuvatõmmis turvakaamera jäädvustusest.Foto: EPA/Scanpix
Kolm päeva sihitult Austraalia metsades uidanud matkaja pääses tänu mullale joonistatud SOS märgile, mille jäädvustas turvakaamera, teatab BBC.

55aastane Deborah Pilgrim eksis Lõuna-Austraalia metsades pühapäeval, kui ta matkakaaslastest eraldus ning enam tagasiteed ei leidnud. Mingil hetkel leidis naine end inimtühja hoone juurest, kus oli üles seatud valvekaamera. Deborah kirjutas kaamera vaatevälja ulatuvale mullaplatsile hädakutsungi SOS.

Hoone omanik Neil Marriot, kes elab kõnealusest kohast 70km kaugusel, märkas juhuslikult kaameraid kontrollides maapinnale joonistatud tähti ning teavitas sellest politseid. Marriot sõnas, et ta kontrollib „hooti“ kaameraid. „Maha oli kirjutatud SOS, mida seal päev varem polnud,“ ütles mees, kes oli äsja kuulnud kadunud Pilgrimi otsingutest ning viis seejärel kaks asja kokku. Õnnekombel oli omanik alles hiljuti turvakaamerad paigaldanud.

Eksinud matkaja leitigi teisipäeva hilisõhtul üles. Ta oli ametivõimude sõnul hea tervise juures, ent toimetati siiski haiglasse. Eelnevad laiaulatuslikud otsingud nii õhust kui maa pealt polnud loodetud tulemust toonud. „On imeline, et kogukond suutis tehnoloogia abil Deborah' leida,“ kiitis inspektor James Blandford naise avastanud Marrioti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee