Maailm

Avaldatud kell 11, uuendatud kell 15 ja 16

TÜRGI PRESIDENT: „Me ei kuuluta kunagi relvarahu välja!“ (18)

Toimetas Aadu Hiietamm, 16. oktoober 2019 16:00
Türgi president Recep Tayyip Erdogan. Foto: Reuters/Scanpix
Türgi president Recep Tayyip Erdogan ütles tagasilennul Aserbaidžaani pealinnast Bakuust kodumaale ajakirjanikele, et me ei kuuluta kunagi relvarahu välja, vahendab CNN-Türk.

Eelnevalt oli USA president Donald Trump Erdoganile helistanud ja nõudnud 9. oktoobril Põhja-Süürias alustatud sõjalise operatsiooni kohest lõpetamist. 

Samal teemal

Türgi president rõhutas, et eelnevalt peavad väed saavutama eesmärgi, milleks on puhvertsooni moodustamine Türgi ja Süüria piiril. Erdogan lisas, et USA kehtestatud sanktsioonid talle muret ei valmista.

Türki lendavad vahendusmissioonile USA asepresident Mike Pence ja välisminister Mike Pompeo. Valge Maja teatel on neljapäevale planeeritud Pence ja Erdogani kohtumine. Türgi president teatas esmalt kolmapäeval, et tema Pence´iga kohtuda ei kavatse, vaid ootab kohale Trumpi ennast. Veidi hiljem öeldi presidendikantseleist, et Erdogani ja Pence´i kohtumine ikkagi toimub. 

Türgi presidendil oli teisipäeval telefonivestlus ka Venemaa presidendi Vladimir Putiniga. Muu hulgas leiti Põhja-Süüria olukorra arutamisel, et tuleb vältida Türgi vägede ja Süüria valitsusvägede konflikte. Putin kutsus Erdogani lähipäevil Venemaale töövisiidile. Türgi president võttis kutse vastu. 

Ajalehe Daily Sabah teatel on Türgi alates operatsiooni "Rahuallikas" algusest neutraliseerinud Kirde-Süürias 637 sissi. Varem oli Türgi kaitseministerrium teatanud 550 terroristi neutraliseerimisest.    

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee