Maailm

FOTOD | Põhja-Korea liider ratsutas lumivalgel hobusel pühale mäele (21)

Toimetas Aare Kartau, 16. oktoober 2019 09:25
Põhja-Korea juht Kim Jong-un valgel hobusel lumiste nõlvade vahel.Foto: EPA/Scanpix
Kohaliku meedia väitel vallutas Põhja-Korea juht Kim Jong-un lumivalge hobuse seljas riigi kõrgeima mäe Paektu, vahendab BBC.

Põhja-Korea riiklik uudisteagentuur KCNA avaldas majesteetliku fotoseeria Kim Jong-unist, kui too ratsutab valgel hobusel Paektu mäe lumistel nõlvadel. See pole esimene kord, kui Kim on 2750 meetri kõrguse mäe tipus käinud. Analüütikute sõnul järgnevad sellistele žestidele tavaliselt suured teadaanded.

Paektu mägi on hoiab Põhja-Korea identiteedis tähtsat kohta, tähistades ka Kim Jong-uni lahkunud isa sünnipaika. KCNA teatel kujutas Kim oma retkega Korea revolutsiooni ajaloolist tähtsust. „Ta meenutas Paektu mäel hobuse seljas istudes sügavaid emotsioone vaevarikkast teekonnast, mida ta on läbinud selle nimel, et üles ehitada võimsaim riik – usu ja tahtejõu abil, mis on sama kindlad kui Paektu mägi,“ ülistas kohalik meedia Põhja-Korea riigipead.

Kas Kim üritab võimsa fotoseeriaga Trumpi tähelepanu võita?Foto: EPA/Scanpix

BBC analüütik Laura Bicker usub, et Kim võis karget mäeõhustikku kasutades üritada püüda USA president Donald Trumpi tähelepanu. Naine arvab, et Kim võib taanduda lubadusest mitte katsetada kaugmaarakette ja tuumarelvi. Selles küsimuses on läbirääkimised USAga soiku jäänud, eriti tänu viimase aja teravatele sündmustele Süürias. Põhja-Korea on andnud USA-le Korea poolsaare tuumarelvavabaks piirkonnaks muutva lepingu koostamiseks aega aasta lõpuni. 

Kim oli vaatamata pikale teekonnale lõbusas tujus.Foto: Reuters/Scanpix

Samal teemal

01.10.2019
TRUMPI EKSNÕUNIK: Põhja-Korea ei kavatse tuumarelvast loobuda
16.09.2019
Lõuna-Korea meedia: Kim Jong-un kutsus Donald Trumpi endale Pyongyangi külla
19.08.2019
UHKE EESMÄRK: Lõuna-Korea president lubas 2045. aastaks Koread taasühendada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee