Poliitika

Nasdaq korraldas Martin Helmele New Yorgis suure üllatuse (78)

Toimetas Aare Kartau, 16. oktoober 2019 07:27
Martin HelmeFoto: Tiit Tamme
Eesti rahandusminister Martin Helme viibib hetkel New Yorgis, kus ta kohtub kohalike majandustegelastega. Ta arutab seal meie pankade rahapesuga seotud küsimusi Ameerika ekspertidega.

„Hommikul arutasin ühes rahvusvahelises advokaadibüroos, kuidas tagada, et Ameerika võimude poolt algatatud uurimised meie pankade rahapesu rikkumistes, mis lõpevad väga tõenäoliselt ülisuurte trahvidega toimuks nii, et me oleks protsessis kogu aeg kaasatud ning valdav osa trahvist laekuks lõpuks Eesti eelarvesse,“ kirjutas Helme eile Facebookis. Tema arvates on kõige suurem kahju tekitatud Eesti mainele ja majandusele. „Me räägime minimaalselt sadadest miljonitest, võimalik, et miljarditest,“ sõnas rahandusminister.

Helme külastas ka Nasdaqi peakorterit, et rääkida Eesti kapitalituru arendamisest ja plaanitavate riigifirmade IPOst (aktsiate esmane avalik pakkumine). Rahandusministri külaskäigu puhul oli Nasdaq pannud oma peakorteri seinale Helmet pahviks lööva üllatuse – Eesti lipuga kaunistatud suure tervituse.

Nasdaqi peakorter asub New Yorgi Times Square'il, ehk linna kõige ikoonilisemas ja rahvarohkemas piirkonnas. „Me võime ju üritada välja arvutada, mida selline reklaam rahas maksab, aga see on tegelikult võimatu,“ kirjutas  Helme, kelle sõnul on see hindamatu poliitiline reklaam Eestile. „Öelge veel, et me teeme Eesti mainele maailmas kahju. Makske kinni või tehke järele, oravad!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee