Poliitika

Jüri Ratas manitseb EKREt: Tanel Kiige vastu suunatud rünnakud lõhuvad koalitsiooni ühtsust (117)

Toimetas Hindrek Pärg, 15. oktoober 2019 23:15
Tanel Kiik (vasakul) ja Jüri RatasFoto: Teet Malsroos
Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas nimetas EKRE rünnakuid parteikaaslasest sotsiaalministri Tanel Kiige suunas vastuvõetamatuks. 

"Koos valitsemine on meeskonnatöö. See tähendab, et võimalikud eriarvamused räägitakse omavahel läbi ning võimalusel lepitakse neis küsimustes kokku ühised seisukohad. Iga minister teeb oma valitsemisalas tööd vastavalt neile ühistele kokkulepetele, koalitsioonilepingule, valitsuse tegevusprogrammile ning oma paremale äranägemisele. Selles tegevuses saab minister toetuda just oma ametikaaslastele valitsuses, Riigikogus ning samuti Eesti vastava valdkonna tublile ja asjatundlikule ametnikkonnale. Ühiselt valitsemise eelduseks on oma meeskonna hoidmine ja austamine," seisis Jüri Ratase Facebooki postituses. 

Probleemi juureks on EKRE kampaania Tanel Kiige vastu. Nimelt eraldas sotsiaalministeerium Eesti LGBT ühingule raha. EKRE seisukohti avaldav portaal Uued Uudised on ministri ja ministeeriumi sellepärast aga sihikule võtnud. ERR kirjutab, et teisipäeval avaldas Uued Uudised kirjutise "Sotsiaalminister Tanel Kiik süüdistab EKRE-t näidishukkamise katses – mis on selle taga tegelikult?" ja seda illustreeris veel päeval Tanel Kiige foto, millel kiri "Milleks eestlastele LGBT minister?". Teisipäeva õhtuks oli portaal loo pealkirja, foto ning foto pealkirja välja vahetanud.

Ratas kirjutas teisipäeva õhtul sotsiaalmeedias, et koalitsioonis on nii liberaalseid kui konservatiivseid ministreid ja erakondi. "Ma arvan, et see on selle valitsuse tugevus. Erakondade ja nende liikmete kohati erinevad vaated on seejuures mõistetavad, kuid nende alusel oma partnerite isiklik ründamine ei aita kuidagi ühistele ja kokku lepitud eesmärkidele kaasa. Vastupidi, sellised rünnakud lõhuvad ühtsust ja koostööd," leidis Ratas. 

"Tanel Kiik on ennast valitsuses tõestanud ministrina, kes teeb väga sisulist tööd nii laste, tööinimeste kui ka eakate sotsiaalkaitse edendamisel, tööpoliitika eestvedamisel, meie inimeste tervise eest seismisel ning kõigi võrdsete võimaluste tagamisel. Seda valitsuse istungitel, nõupidamistel või avalikes esinemistes oma valitsemisala kaitstes, aga vajadusel tihti ka oma ametikaaslasi toetades.

"Pean täiesti vastuvõetamatuks Taneli vastu suunatud rünnakuid, mis puudutavad tema tegevust sotsiaalministeeriumi vastutusala eest seismisel. Seda enam, et Eesti Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Isamaa Erakond leppisid koalitsiooni moodustades kokku, et tahame esindada kõiki Eestimaa inimesi. Samuti soovime seista sidusa ühiskonna eest, mille liikmed tunnevad end kaasatuna ja lõhed erinevate ühiskonna gruppide vahel vähenevad," sõnas peaminister. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee