Eesti uudised

Keskturu saaga lõpusirgel: mis saab legendaarsest linnasüdamest? (1)

Juhan Mellik, 15. oktoober 2019, 21:10
PRAEGU: Keskturg – odav tubakas, riided ja rasvapirukad. Foto: Martin Ahven

Kui aastal 1998 hakati esimest korda valjemalt kõnelema Tallinna keskturu renoveerimisest, oli praegune kesklinna linnaosa vanem Vladimir Svet kuueaastane. Sestap ei oska ta ka öelda, miks on turusaaga nõnda kaua veninud – kuid igatahes terendab lõpuks konkreetne projekt, mis ootab detailplaneeringut ja elluviimist.

„Pole vist olnud teist nii populaarset küsimust, mis oleks kogu aeg esile kerkinud,“ ütleb Vladimir Svet pealinna esindusturu saaga kohta. See oli alles aastal 2016, kui mõtted taas konkreetsema vormi võtsid. Tollane kavand nägi ette väiksemat osa kauplemispindadele ning suuremat klaaspinnast elamutele ja büroodele. See ei läinud mitte. 

Keskturg... see oaas pealinna südames, kus saab veel nautida rasvast nõretavaid pirukaid ja möödanikku vajuvat turukultuuri. Vähemalt sellist romantilist kujutluspilti maalivad Tallinna peaturust nii mõnedki nostalgilisema hingelaadiga inimesed. „Ma võin ette ütelda, mida arvavad müüjad plaanist turgu uuendada,“ teab staažikas turu juhatuse esimees Rein Leemet. „Nad on sellele vastu.“ Keskturu olemus on tema sõnade järgi midagi orgaanilist ja raskesti tabatavat, mis ei sobi kokku moodsa aja klaaspaleede ja kulla-karraga. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12. oktoober 2020, 10:28
21 aastat verisest äritülist Tallinnas: abilinnapea ja allilmajuhi tapmised ning ebaõnnestunud palgamõrv
16. oktoober 2019, 21:35
„Tavaline mutikene tahab teisiti osta.“ Keskturu legendid hauvad tulevikuplaane
15. oktoober 2019, 14:00
Keskturu arhitektuurikonkursi võitja on selgunud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee