Maailm

Hollandi politsei leidis üheksa aastat keldris maailmalõppu oodanud perekonna (32)

Toimetas Greete Kõrvits, 15. oktoober 2019 19:26
Vaade talule, kus maailmalõpuhirmus pereisa oma kuut last keldris kinni hoidis.Foto: Reuters/Scanpix
Hollandi politsei leidis tervelt üheksa aastat talumaja keldripunkris peidus olnud seitsmepealise perekonna. Politsei sai kummalise pere jälile tänu vanimale pojale, kes kohalikku baari jooma läks ning napsise peaga lobisema kukkus, vahendab kohalik telekanal RTV Drenthe.

Väikeses vaikses Hollandi maakohas ilmus kohalikku baari üks teistele kundedele tundmatu meesterahvas. Võõras tüüp nõudis leti ääres viis õlut. Mees näis teiste baarisolijate sõnul olevat kuidagi väga segaduses. Tal oli kasimata välimus, pikk habe ja kopitanud riided. Ta väitis end olevat 25 aastat vana, ent nägi välja palju vanem. Joomise käigus asus ta baarmenile ja teistele huvilistele oma elulugu rääkima.

Ta rääkis, et põgenes oma perekonna farmist, kus tema ja ta viis nooremat õde-venda on isa mahitusel aastaid keldris elanud, oodates kogu see aeg maailmalõpu saabumist. Ta pole kõik need aastad juuksuris käinud, jutustas noormees. Kooli pole isa teda ning õdesid-vendi aga kunagi minna lubanud. Õieti on ta esimest korda viimase üheksa aasta jooksul üldse majast välja saanud, tunnistas ta.

Nooruk tunnistas joomakaaslastele, et ei taha enam sellist elu elada. Nood kutsusid politsei, kes suurt taluhoonet läbi otsides avastasid elutoa kapi tagant salajase käigu, mis viis maa-alusesse punkrisse. Seal elasidki 58aastane isa ning tema kuus last vanuses 16-25 eluaastat.

Farmis kasvatas perekond kitsi, hanesid ja köögivilju. Tegemist on väga vaikse ja suhteliselt inimtühja maakohaga, talu juurde pääseb vaid üle kanali väikest silda mööda. Ühe naabri sõnul ei teadnudki ta, et majas lapsed või noored elavad, tema on paaril korral kaugelt silmanud vaid aias askeldavat keskealist meest. Ükski naaber temast midagi ei teadnud, ei nime ega muud. Keegi teine väljas toimetamas ei käinud. Kohalik postiljon sõnas, et pole kordagi majja ühtki kirja viinud – tõsiasi, mis talle tagantjärele kummaline tundub. Maja aknad olid laudadega kinni löödud.

Politseiga keeldub pereisa koostööd tegemast. Mis sai laste emast, pole teada.

Mõned Hollandi väljaanded kirjutavad, et isal oli hiljuti insult, mille tagajärjel ei saanud ta enam eriti liikuda ning et see andis ta vanimale pojale võimaluse põgeneda.

Kui kaua võisid pereisa maailmalõpuennustused ja laste „töötlemine“ kesta, on alles välja selgitamisel. Kohaliku politseiülema sõnul näib võimalik, et mõned pere noorematest liikmetest ei olnud teadlikudki, et maailmas eksisteerib teisi inimesi peale nende seitsme.

Politseilindi taga paistab talu, kus maailmalõpuhirmus pereisa oma kuut last keldris kinni hoidis.Foto: Reuters/Scanpix

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee