Maailm

PETTIS PETIST: tudeng annetas netipätilt saadud raha heategevusele (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 15. oktoober 2019 17:45
OLE HOOLAS: pakkumine kiirelt rikkaks saada võib tunduda liiga hea, et tõsi olla ning enamasti nii ongi.Foto: Tiit Tamme
See pole esimene kord, kui Iiri tudeng Ross Walsh netipetturilt ise raha välja pressis. Noormees ei jäta kätte saadud raha endale, vaid annetab neile, kel seda rohkem vaja.

Septembris võttis Rossiga ühendust keegi väidetav suurpankur Solomon Gundi, küsides tudengilt tuhat briti naela raha, mille tudeng tema ettevõttesse investeerida võiks. Vastutasuks lubas „pankur“ Rossile poole oma ettevõtte kasumist.

Samal teemal

Ross sai muidugi e-kirjale peale vaadateski aru, et tegemist on totaalse juraga, ent otsustas natuke nalja teha. Ta kirjutas Gundile, et tuhat naela on lausa naeruväärselt väike summa ning pakkus, et tema oleks valmis üle kandma tervelt 50 000.

Ta pani arvutis kokku piisavalt usutava välimusega pildi pangaülekandest ning saatis selle petisele kui kuvatõmmise päriselt toimunud tehingust. Kui Gundi kurtis, et tema oma pangakontol veel 50 000 naela ei näe, lohutas Ross teda, et küllap takistas pank tehingut, kuna kahtlustab pettust. Ross soovitas, et kahtlustuse vältimiseks võiksid nad kasutada salakeelt ning et pank usuks, et nende vahel käib legaalne äri, peaks Gundi tema PayPali kontole kõigepealt ise natuke raha saatma.

Suure summa ihalusest pimestatud petis saatiski Rossile 28 euro (25 naela) suuruse ülekande, mille peale saatis Ross talle vastusena edasi tänukirja Iiri Vähiliidult. Gundilt saadud väikese summa annetas noormees just neile.

Ross on netipetiseid kahel korral varemgi ise petnud ja alati raha heategevuseks annetanud. Nagu seegi kord, pole ükski summa väga suur olnud, ent midagi ikka. Paraku pole ta aga petiste osas kunagi politseisse pöördunud ning tollest konkreetsest petuskeemist polnud korrakaitsjad teadlikud enne kuni BBC nendega ühendust võttis. „Solomon Gundi“ meiliaadress pärast petta saamist enam kasutusel ei ole.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee