Maailm

ÜKS BREXITI-KÜSIMUS | Tahaks Inglismaalt Bentleyt osta, kuidas saaks? (8)

Ohtuleht.ee, 15. oktoober 2019, 15:00
Tasub meeles pidada, et üldiselt on briti sõiduvahendid loodud vasakpoolse liikluse jaoks.Foto: AP/Scanpix
Brexiti ehk Ühendkuningriigi euroliidust lahkumise saatus on paar nädalat enne selle praegust eeldatavat kuupäeva (31.10) endiselt lahtine. Euroopa Liit aga valmistub siiski selleks, et sel kuupäeval Brexit ikkagi toimub ning toimub ilma ELi-Suurbritannia vahelise leppeta. Euroliidu kodanikele, sh eestlastele, tähendab see keerulisi olukordi reisides, äri tehes, õppides jne. Õhtuleht tuleb appi ja vastab koostöös välisministeeriumiga Brexitit puudutavatele küsimustele, nii suurtele kui väikestele, mis Eesti inimest mõjutada võivad.

Tahaksin Inglismaalt autot osta, mida selle Eestisse toimetamiseks teha tuleb?

Samal teemal

Kui pärast Brexitit Ühendkuningriigist sõiduk osta, siis tuleb selle Eestisse toomisel teostada tolliformaalsused: esitada tollideklaratsioon, maksta tollimaks ja käibemaks. Kui eraisik toimetab sõiduki Eestisse ise, kasutades sõidukit enda transpordivahendina, siis sisenedes Euroopa Liidus esimesse liikmesriiki tollideklaratsiooni esitama ei pea. Seda tingimusel, et sõidukil on transiitnumbrimärgid inimese asukoha liikmesriiki sõitmiseks.


Asukoha liikmesriigis tuleb sõiduki importimisel esitada tollideklaratsioon, millele on lisatud ostu tõendav ja sõiduki väärtust sisaldav dokument ja registreerimistunnistus. Info deklareerimisest leiab Maksu- ja Tolliameti veebilehelt. Alati on eraisikul võimalik ka tolliinfo poole pöörduda, et saada teavet konkreetse kauba maksumäärade ja deklareerimisdokumentide kohta. Kindlasti tasub enne sõiduki importimist selle registreerimise võimalikkuse osas Maanteeametiga konsulteerida, kuna Inglismaa sõidukid on üldjuhul kohandatud vasakpoolse liikluse jaoks.

Brexiti kohta saab lisainfot veebilehelt brexit.mfa.ee.

Hea lugeja, kui sul on Brexitiga seoses mõni küsimus, millele tahaksid vastust, siis kirjuta meile aadressil yleskutse@ohtuleht.ee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee