Eesti uudised

Huawei esindajat pahandab minister Kingo telefonivahetus (21)

Karin Sõmer, 15. oktoober 2019 16:20
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo.Foto: Tiit Tamme
Nädalavahetusel ilmnes, et minister Kert Kingo on välja vahetanud palju kriitikat saanud Huawei töötelefoni. Hiina tehnikagigandile see ei meeldi. 

Huawei saatis uudist kajastanud väljaannetele pahase tooniga pressiteate, milles kompanii Baltikumi tarbijasegmendi juht Hong Yang toonitas, et kahtlused Huawei nutitelefonide turvalisuse suhtes on meelevaldsed ning põhjendamatud, sest ühtki tõendit või kaasust, mis seaks Huawei telefonide turvalisuse kahtluse alla, ei ole.

Samal teemal

Pressiteate lõpus osutati Vilniuse ringkonnakohtus vastu võetud otsusele, mille kohaselt avaldas riigi üks suurimaid väljaandeid Lrytas oma Huaweid käsitlevas artiklis valeinfot. Kohtuotsusega leiti, et süüdistused nende vastu olid täiesti alusetud ning kahjustasid tõsiselt Huawei reputatsiooni.

Sellele lisaks võttis Õhtulehega ühendust Huaweid esindava PR-agentuuri töötaja, kes kirjutas: „Loodan, et leiate päeva jooksul mahti ka kajastada, et antud küsimuses oleks mõlemad osapooled esindatud. Nagu ka avalduses ütleme, siis tegelikult olid Karelli süüdistused „Laseris“ üsna vastutustundetud, sest igasugune alus tegelikult puudub.“

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo haldusalasse kuuluv Riigi Infosüsteemi Amet teatas 2018. aasta lõpus, et ei soovita riigiametis Huawei seadmeid kasutada. Toona kahtlustas USA, et Hiina luureasutustel on Huawei seadmete kaudu otseliin seal vahetatavale infole.

Kingo Huawei nutitelefoni kasutamist kajastanud telesaade „Laser“ oli eetris 23. septembril.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee