ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | VALE ASUKOHT? Linnapoodi Lipo vaevab külastajate põud (11)

Gitta Riener | Video: Tiit Tamme, 16. oktoober 2019 15:00
Foto: Tiit Tamme
Kuidas läheb Tallinna munitsipaalpoel Lipo, mis püüab linnarahva südamesse teed leida odavate hindadega? „Ma ei arva, et siin on soodsad kaubad. Grossi kaupluses on samasugused hinnad,“ sõnab Lipot külastanud naine, kes eelistab näiteks hakkliha mujalt osta.

Linnapoodi haldava asutuse Tallinna Turud juhataja Kersti Ottesoni sõnul on Lipo kahjum aasta-aastalt vähenenud: kui 2015. aastal oli see 250 000 eurot, siis 2019. aasta peaks prognoosi kohaselt lõppema 20 000 euro suuruse kahjumiga.

Kulude vähendamiseks tegutseb Lipo alates aprillist 2018 Lasnamäel Punane tänav 48a hoone tagumises osas varasemast väiksemates ruumides ja vähendatud personaliga.

Samal teemal

Poodi külastab Ottesoni kinnitusel keskmiselt 180–200 inimest päevas. 14. oktoobril, kui Õhtulehe reporter Lipot uudistas, käis seal poole tunni jooksul kolm inimest, kellest sooritas ostu üks naine.

Linnapoodi külastanud meesterahvas leiab, et see asub vales kohas ning just seetõttu käib seal vähe rahvast ja pood ei saa kasumit. „Mina olen Pae elanik ja vanasti oli meil seal turg. Nüüd tehti promenaad ja jäeti Maxima ja Rimi. Mina arvan, et sinna on ka turgu vaja,“ räägib mees. 

Otteson tõdeb, et Lipo on eelkõige mõeldud inimestele, kellel on keerulisem toime tulla: püsiostjatest umbes pooled on pensionieas, 30% vähekindlustatud ja suurte perede liikmed ning 20% tavakülastajad.

Ottesoni sõnul on Linnapood eelkõige odav. Hinnavaatlusi viiakse läbi igas kuus. Tallinna ettevõtlusameti hinna ja tarbijakaitse osakonna töötajad võrdlevad linnapoe ostukorvi 55 kauba hindu suuremate kaubakettide (Prisma, Rimi, Grossi poed jne) vastavate toodete tavahindadega. „Vaatluse tulemuste alusel korrigeeritakse vajadusel linnapoe ostukorvi kaupade hindu, hoides neid 5–15% madalamatena kaubakettides müüdavate samade toodete hindadega võrreldes,“ kinnitab Otteson. Enim ostetakse Lipost piima ja piimatooteid, kartuleid ja juurvilju.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee