Eesti uudised

Rail Baltic Estonia juht Riia Sillave lahkub ametist (25)

Toimetas Triinu Laan, 15. oktoober 2019 13:52
Riia SillaveFoto: railbaltica.org
Rail Baltic Estonia juhatuse esimees Riia Sillave lahkub novembris ametist. 

„Tänan Riiat tubli töö eest Rail Baltic Estonia ülesehitamisel. Tema juhtimisel on loodud tugev meeskond ja kaasaegse raudtee rajamisel jõudsalt edasi liigutud. Nõukogu on käima lükanud protsessi ettevõttele uue juhi leidmiseks,“ ütles ettevõtte nõukogu esimees André Küüsvek.

„Meie meeskond on projekti kahe aastaga viinud ettevalmistusetapist elluviimisse,“ sõnas Riia Sillave. „Järjepideva töö tulemusena on oluliselt kasvanud kindlus, et raudteeühendus tuleb. Panustasin Rail Balticasse kogu energia ning lahkun isiklikel põhjustel. Ehitus on alanud, sellelt teemärgilt on sobiv anda teatepulk üle uuele juhile,“ lisas ta.

Riia Sillave lahkub ettevõttest novembri lõpul.

Esmaspäeval kinnitasid kolme Balti riigi ühisettevõtte RB Rail AS aktsionärid ametisse ettevõtte uue nõukogu.

Uue nõukogu ametisse nimetamise tingis Eesti aktsionäri OÜ Rail Baltic Estonia otsus asendada OÜ Rail Baltic Estonia tegevjuht Sillave RB Rail AS nõukogus majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) transpordi asekantsleri Ahti Kuningaga. Läti äriseaduse kohaselt tuleb uue nõukogu liikme ametisse määramisel nimetada ka uus nõukogu.

Samal teemal

28.11.2019
GALERII | PIDU KATKU AJAL? Rail Balticale pandi nurgakivi ja Ratas loodab, et rongid hakkavad sõitma juba uuel kümnendil
28.10.2019
Rail Baltica tegevjuht paneb ameti maha

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee