Maailm

UUS PALJASTUS: Skripalide mürgitaja käis GRU kindrali tütre pulmas (15)

Toimetas Aadu Hiietamm, 15. oktoober 2019 15:30
Anatoli Tšepiga GRU kindralmajori tütre pulmas. Foto: svoboda.org/Bellingcat
Lõuna-Inglismaal Salisburys üritasid Venemaalt kohale lennanud "turistid" Ruslan Boširov ja Aleksandr Petrov mullu 4. märtsil närvimürgiga Novitšok tappa endist Vene topeltagenti Sergei Skripali ja tema tütart Juliat. Nüüd leidsid raadio Svoboda ja uuriva ajakirjanduse ühendus Bellingcat, et üks nendest käis enne Salisbury afääri Vene sõjaväeluure GRU kindrali tütre pulmas.  

Uuriva ajakirjanduse ühendus Bellingcat tundis Ruslan Boširovis ja Aleksandr Petrovis koheselt pärast nimede avalikustamist ära Vene sõjaluure GRU teenekad töötajad Anatoli Tšepiga ja Aleksandr Miškini.

Eelmisel nädalal avaldas ajaleht New York Times kirjutise Vene sõjaväeluure salajasest üksusest 29155, kelle eesmärk on destabiliseerida olukorda Euroopas. Seda üksust juhibTšetšeeni sõja veteran kindralmajor Andrei Averjanov.

Raadio Svoboda ja Bellingcat leidsid avalikest allikatest fotod, millelt näeb, et Anatoli Tšepiga käis 2017. aasta sügisel GRU kindralmajori Andrei Averjanovi tütre pulmas. Vene võimud on tänaseni eitanud tema sidemeid GRUga ning kinnitavad, et ta käis Salisburys tavalise turistina.

Ruslan Boširov (Anatoli Tšepiga) mullu 13. septembril turistina intervjuud andmas. Foto: TASS/Scanpix

Samal teemal

09.10.2019
New York Times: Euroopa kallal on Vene salaüksus
28.06.2019
MAY PUTINILE: „Lõpetage destabiliseeriv tegevus!“
05.03.2019
AASTA SALISBURY MÜRGIRÜNNAKUST: ohvri poeg saatis Putinile kirja ja peaminister May käis linlastega kohtumas
09.02.2019
SKRIPALIDE MÜRGITAMINE: juba viis kahtlusalust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee