Poliitika

Kõik valitsuseliikmed hakkavad kord aastas riigikogu ees aru andma, ka Kingo! (38)

Toimetas Marvel Riik, 14. oktoober 2019 13:23
Jüri Ratase teine valitsus.Foto: Kuvatõmmis / Valitsus.ee
Riigikogu põhikomisjonis toetati riigikogu kodu- ja töökorra muutmist viisil, mis näeks ette, et kõik ministrid käiksid kord aastas riigikogu suures saalis oma tegevusest aru andma. „Sellist seaduse jõul ministri kohustamist pole varem vaja olnud, kõik on käinud infotunnis, komisjonides ja ise ka seal rääkinud, kuid minister Kingo pole tulnud parlamendi ette kuue kuu jooksul ühtegi korda,“ selgitas põhikomisjoni aseesimees Lauri Läänemets muudatuse tagamaid.

Eelnõu, mille valmistas ette Reformierakond, eesmärk on elavdada debatte riigikogu suures saalis. Kehtiva korraga järgi kuulab riigikogu regulaarselt asutuste ja institutsioonide juhtide ettekandeid nende valdkondade tegevusest aasta jooksul. Ettepanek on lisaks asutuste ja institutsioonide ettekannetele ka kord aastas hakata valitsuse liikmete vastutusvaldkonna ülevaateid kuulama riigikogu täiskogu istungitel. Eesmärk on saada ülevaade valitsuse liikmete vastutusala probleemidest ja pidada debatte valdkonna arengute kohta. „Selliste arutelude eesmärgiks on täpsustada võimude lahusustest tulenevaid ülesandeid ning suurendada riigikogu ralli poliitikate kujundamise,“ seisab seaduse muutmise seaduse eelnõus.

Põhiseadusekomisjoni aseesimehe Lauri Läänemetsa sõnul on muudatuse taga väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo, kes pole kuue kuu jooksul andnud ülevaadet oma tööpõllul toimuvast. „Kui riigikogu seadusemuudatust toetab, võib minister Kingo saada seadusesse täiesti oma paragrahvi. Uhkust tunda selle üle ei maksa, pigem võib seda võrrelda juhtumitega, et kui vanasti pandi inimene laulu sisse, siis sealt ta enam välja ei saanud,“ märkis Läänemets sotsiaalmeedias Facebook.

Põhiseadusekomisjoni juhib EKRE saadik Paul Puustusmaa ning sinna kuulub viis koalitsiooni- ja neli opositsiooniliiget.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee