ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | Odava tööjõu sissetung? Ukrainlanna: paljud tahavad töötada Eestis, et oma peret aidata 

Gitta Riener | Video: Tatjana Iljina, 15. oktoober 2019 18:00
Foto: Tatjana Iljina

„See on raske töö, mis ma lähen lolli mängima või?  Ma ei hakka hommikul üleski tõusma nelja euro eest. Ma tahan elada ka. Millest ma siis elan? Tapan oma tervise ära ja ongi kõik. Ma lähen Soome koristajaks, saan seal ka kaheksa eurot kätte tunnis ja teen rahulikult tööd, mitte ei rabele lolliks. Loomulikult ukrainlastele on see tohutu raha. Saavad oma kolm eurot tunnis ja on õnnelikud," rääkis Õhtulehele mees, kes käis töövestlusel tehases, kus töötasid ka ukrainlased. 

Moodulmajasid tootvas OÜs Harmet projekteerijana töötav ukrainlanna Ganna Spizheva on enda sõnul igati rahul kõigi töötingimustega. „Mul on uus arvuti, hea palk. Paljud ukrainlased tahavad töötada siin Eestis, kuna ukrainlase jaoks on hea võimalus, et ta saab rohkem raha teenida, et aidata oma peret," räägib Ganna, kellel täitub peagi kuus aastat Eestis töötamist. Selle ajaga on ta õppinud ka kenasti eesti keeles rääkima.

Eesti Tööandjate Keskliidu analüütiku-nõuniku Raul Aroni sõnul on välistöötajaid mindud otsima sellepärast, et Eestis kohapeal ei ole töötajaid leida. „Kui vaadata statistikat, siis ukrainlased moodustavad väikese osa. Tegelikult on kõige rohkem sisserändajaid Euroopa Liidu riikidest. Me oleme teinud ka mitmeid ettepanekuid selleks, et Eesti kohalikke elanikke rohkem tööjõuturule tuua. Kui me vaatame neid, kes on töötud või mitteaktiivsed tööjõuturul, siis tegelikult pooled neist on õpilased, pensionieelikud, lastega kodus, neil puudub vastav kvalifikatsioon või on nad vähenenud töövõimega. Võtmeküsimus on elukestvas õppes osalemine ja kvalifikatsiooni parandamine," räägib Aron.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.10.2019
KODUIGATSUS JA HELKURID: välismaalaste nõustaja peab olema väikestviisi hingetohter
09.11.2018
Ukraina ehitajate arv Eestis on nelja aastaga kümnekordistunud: me tahame ka elada!
19.10.2018
Eestis töötavad Ukraina ehitajad jäetakse tihti töötasust ilma
27.06.2018
Maasikakasvatajad eelistavad marjakorjamisel võõrtöölisi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee