Kanada peaministrit ümbritsesid ihukaitsjad.Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 14. oktoober 2019 10:03
Kanada peaminister Justin Trudeau ilmus laupäeval Ontarios toimunud valimisüritusele kuulivestis ning teda ümbritsesid turvatöötajad. Kanada poliitikas on see ääretult harv nähtus.

Kanada meedia teatel oli üritusel esinenud turvarisk, ent täpsemalt sellest ei räägitud. Trudeau'd ümbritsesid laupäeval ka suurte seljakottidega turvatöötajad, teatab BBC. Politseiallikate sõnul hoiti kottides tulirelvi. Ühel turvatöötajal oli kaasas ka ballistiline kilp. Trudeau pidas ebatavalises olukorras kampaaniakõne, kohtus kiirelt valijatega ning lahkus ihukaitsjate saatel. Mehe kõne oleks pidanud sisse juhatama tema abikaasa Sophie, ent naist polnud üritusel kohal.

Kampaaniaüritusele 90 minutit hilinenud Trudeau riiete alt paistis ilmeksimatult välja kuulikindel vest. Kanada poliitfiguurid ei vaja reeglina avalikel esinemistel kõrgendatud turvameetmeid. Pühapäeval osales Kanada peaminister järgmisel üritusel, kus ta enam kuulivesti ei kandnud. „See ei muuda, kuidas ma kampaaniat korraldan,“ teatas Trudeau, kui temalt turvameetmete kohta küsiti. Mees lisas, et tema esimeseks mureks oli perekonna ning üritusel viibivate inimeste ohutus, ent detailidesse peaminister ei laskunud.

Pahameelt äreva olukorra üle ning toetust Trudeau käitumise üle on avaldanud ka opositsioonipoliitikud, kaasa arvatud Kanada konservatiivide juht ning Trudeu suurim rivaal Andrew Sheer, kelle sõnul ei ole demokraatias kohta ähvardustele poliitiliste figuuride vastu.