Krimi

Selgus käes: kolm last hukutanud Kakumäe gaasiõnnetuse põhjustas isa teadmatus 

Eesti Päevaleht, 14. oktoober 2019 09:07
Päästeamet 13. oktoobril 2018 sündmuspaigas Kakumäel.Foto: Robin Roots
Eelmise aasta 13. oktoobril toimus Kakumäel traagiline vingugaasiõnnetus, milles hukkus kolm last – tänaseks on prokuratuur kindlaks teinud, et õnnetus juhtus isa teadmatusest.

Ekspertiis kinnitas, et kolme lapse surmaga lõppenud õnnetuse puhul oli tegu vingugaasimürgitusega, mille põhjustas lõhutud torusüsteem gaasikatla küljes.

Samal teemal

Tegemist oli nn toru-toru-süsteemiga gaasiküttekatlaga, mis tähendab, et väiksem toru on suuremas, õue suunduvas torus – Kakumäe juhtumi puhul oli vanemprokurör Andra Silla sõnul gaasikatlast väljuv ja õuest värsket õhku toov välimine toru lõhutud ning sisemine toru samuti katki, mistõttu sattusid gaasijäägid katlaruumi.

Kriminaalasja raames üle kuulatud spetsialistid kinnitasid, et mõnikord eemaldavad omanikud ise välimise toru, et suurendada katla töökindlust ja vältida kondensi tekkimist külmal perioodil – seda võis teha pereisa, ent mitte tahtlikult sooviga surma põhjustada.

Pereisa, kes keeldus ütlusi andmast, on nõustunud kokkuleppemenetlusega, mis ei tähenda seaduse järgi aga süü tunnistamist: „Mina leidsin, et antud olukorras, selliste tagajärgedega traagilises kriminaalasjas ei suuda ükski karistus kompenseerida seda, mis juhtus, ja olla raskem kui kolme lapse surm,“ tõdes Sild, kelle arvates on sõlmitud kokkulepe antud olukorras kõige õiglasem ja humaansem. 

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Samal teemal

18.10.2018
EKSPERTIIS: kolme lapse surma Kakumäel põhjustas vingugaas
16.10.2018
Kakumäe gaasiõnnetuse maja arendaja: ma ei pea midagi selgitama!
15.10.2018
Kakumäe kodus gaasimürgistuse saanud lapse isa: me kõik loodame, et tema seis läheb paremaks
15.10.2018
Traagiline õnnetus Kakumäel: mis põhjustas kahe väikese tüdruku surma oma kodus?