Väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo.Foto: Tiit Tamme
Toimetas Karin Sõmer 13. oktoober 2019 11:40
Mõni nädal tagasi eetris olnud saates „Laser“ ilmnes, et väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo kasutab töötelefonina ebaturvalist Huaweid. Tänaseks on probleem lahendatud – ministri uus telefon on iPhone.

23. septembril eetris olnud telesaates "Laser" rääkis väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo, et ta ei ole kiirustanud välja vahetama enda Huawei telefoni, sest on seda meelt, et ei peaks kogu aeg maksumaksja raha eest neid kiireid otsuseid tegema, vahendab Ärileht. "See on töötelefon ikkagi ministeeriumi valdkonnas. Ega mul telefonis ei ole ka nii salajasi andmeid, mis eeldaks kõrgendatud salastatuse taset," rääkis Kingo.

Veel ütles Kingo saates, et turvalist kaheastmelist identimist, mille puhul on vajalik parooli teadmine koos ligipääsuga kontoomaniku telefonile, ta ei kasuta. Selle asemel kasutas väliskaubandus- ja IT-minister lihtsalt telefoni sõrmejäljelugejat ja koodi. Ühtlasi arvas Kingo, et tema telefonis ei olegi nii salajasi andmeid, mida tuleks kaheastmelise identimisega kaitsta.

Kert Kingo ise jäi Õhtulehele tabamatuks.

Huawei sattus üleilmse kriitikatule alla pärast seda, kui Hiina kehtestas reeglid, mille kohaselt peavad IT-ettevõtted tegema koostööd luureasutustega.