Eesti uudised

Jurist selgitab, kas ja kuidas on võimalik tõendada vaimset vägivalda (20)

LISA KOMMENTAAR

Katrin 22. oktoober 2019 19:08
Kui kaua see jama veel kestab? Sellest ohvri seisundist tuleks nüüd jõuda järgmise tasemini et siis küsida kus ja miks ja millal läheb poiste kasvatus nii nii valesti,et neist saavad vägivaldsed olendid? Kas ja kes ja kus peaks seletama ja selgitama mehe rolli,isa rolli ja vanaisa rolli sisu ja väärtust ja tähtsust? On ju nautitav olla meheliku mehe ja isaliku isa kõrval,kuid kuskil on väga väga VEAOHTLIKK koht! Meie kui naiste idee võiks olla süvitsi püüda mõelda kus lähevad asjad valesti ja kirjutada oma ideedest! Iga poisslaps kes sünnib on õige kasvatuse puhul ju suur väärtus!
Maire 15. oktoober 2019 22:03
Vägivald on meeste puhul tavaliselt esialgu vaimne, kui ollakse (armu)kade naise ilu või andekuse peale. Et enda vaimuvaesus teeb haiget ja seda vaja varjata, muutub mehe poolne seks vägivallaks, füüsiline ja majanduslik järgi. Naiselt võetakse otsustusõigus kõiges, kui tööle/üksi kodust välja ei lasta ning pere raha peetakse isiklikuks omandiks. Ainult prügikotid ja põrandalapp kuulub naisele. Olge ettevaatlikud noored selliste meestega! Võõrastele esitlevad end aga hea isa ja lahke abikaasana. Ilma ohvriteta väljapääs sealt puudub!
Vanaema Aada 15. oktoober 2019 21:43
Kuurija saates näha, et tegelikku terrorit on kerge varjata, valetades ja üritades kaaslast süüdlaseks teha. Kui mehel seksi kõrvalsuhted, mis siis naine väikeste lastega tegema peab, pead paitama või?
Karina 14. oktoober 2019 00:13
Elan Soomes. Eksabikasa ei maksa raha, aga jätab feisaris endast jälje nagu oleks üli edukas. Lapsed 5 tukki on kõik erinevate naistega , Fallos on väikene ning ostab laenuga odavreise. kas see on see vaimneterror?
vaatame 13. oktoober 2019 17:56
vaatame kõik Õnne 13 saadet. See on puhas vaimne vägivald. Vaatame ja mõtleme, ega meie ju selliselt ei käitu? Või et ikka käitume? Iga päev kümme korda teisele panniga pähe!
Kastrul 13. oktoober 2019 20:46
Panniga pähe on füüsiline vägivald, mitte vaimne.
Ka otsest vagivalda 13. oktoober 2019 13:04
pole kellelegi toestada, sest kui joonud abikaasa naiteks yritab sind polema panna vms, siis politsei ytleb, et nad pole kohustatud teda arstile viima. Ja kui siiski viiakse korraks psyhhiaatrile, too kontrollib, kas silmad jalgivad asendit muutvat sorme; kuna pohmellis mees saab sellega hakkama, siis viiakse ta koju diagnoosiga "terve".Arestis ei hoita ka niikaua, et pohmell yle laheb, mulle teada juhtumil hoiti arestis alla 10 tunni, kuigi hirmunud naine palus pikemat kinnipidamist...Ja kohe parandas ta pead ja koik algas uuesti, naisele oeldi, et kutsu uuesti politsei.
Kirjeldatud juhtumil tuli politsei 3 tunni parast. 13. oktoober 2019 13:08
Kogu selle aja peab abikaasa hirmul olema, et mis nyyd jalle juhtub. Ja voibki juhtuda, riik ei abista kuidagi lahisuhtevagivalla puhul, sest ei kaitu loogiliselt...

L 13. oktoober 2019 08:08
Soovitaks juhtumid üles kirjutada.Siis on ülevaade olemas, saab nõu küsida ja järeldusi teha. Eesti keeles on juba ka manipulaatorite teemaline raamat ilmunud. Leidke ja lugege läbi. Õppige ennast kehtestama. Leidke oma mina üles. Manipuleerida saab seda, kes laseb ennast manipuleerida.
kellele 13. oktoober 2019 08:06
kellele seda tõestada ja milleks. Kui oled nii tark, et saad aru, et see on vaimne vägivald, siis lase jalga. Kohe ja lõplikult. Enne räägi temaga viisakalt, südamlikult, sõbralikult, et hindad temaga koos oldud aega, soovid talle head.... Jäägu lahkumine vähemalt sinu poolt ilusaks. Vaimne vägivald - see on talle sisse kasvatatud, kasvanud, madal arengutase ja seda ei paranda sina mitte iialgi. Milleks tõendada - pooled inimesed pole sellest huvitatud ja pooled naeravad - said, mida olid ära teeninud.
vanamees 12. oktoober 2019 22:19
... ja siis te imestate, miks mehed naistest varem surevad. pikaaegne vaimne vägivald tapab, ja seda väidet ei suuda keegi ümber lükata. Õigeaegne lahutus on siin meestele elupikenduseks.
Otto 12. oktoober 2019 22:12
Psühhoterror, see on naiste pärusmaa
Vanvanaaema 13. oktoober 2019 13:06
Sellepärast su naine sulle lapsi ei sünnitagi, et oma emast enda peas koletise välja mõtled.
eremiit 12. oktoober 2019 13:35
vaimne vägivald on tihti palju jhullem kui füüsiline ja minuarust pole naised selles mitte yksnes osavamad vaid oluliselt julmemad kui mehed, samuti on see yldlevinud ja naised tunnevad end täiesti karistamatutena
v 12. oktoober 2019 11:33
Te viite nimkonda ainult oma seadustega niikaugele, et endale rohkem palka teenida. Inimene peab vaimselt arenema ja küsima miks sellised asjad minu ellu tekivad. Teha ta sõltlaseks, et otsiks ainult abi seadustest ja muudate nad abituks, kes enda eest seista ei suuda. Küll arst annab imedabletti, advokaat aitab ja peseb maha kogu teie vale, sest seadusi keerata ja väänata annab igatpidi. Kui sundida inimest valetama, saab see lõpuks elunormiks? Hakkab lõpuks ka uskuma iseenda valet, aru saamata, milleks ta seda teeb.
tvvaataja 12. oktoober 2019 10:09
vaimset ja sõnalist vägivalda oli ilusti näha tv-s uudistesaadetes ja muudes saadetes, kus aktiivselt tehti maha võimule tulnud erakondi, kes tekitasid valitsuse, nii nende liikmeid kui ka peaministrit . Kuidas saab olla normaalne kui ühe teise erakonna inimene muudkui korrutas, et Peaminister ei oska oma tööd teha, teeb seda ja teist valesti, kuidas sellist halvustavat teguviisi nimetada peaminsitri suhtes. Kuidas nimetada seda kui otsitakse välja kellegi ütlemisi aastate tagant kus oli hoopis teine olukord, et takistada praegu selle inimese tööalast ametitõusu. Kas see pole vaimne vägivald?

Sedasi 12. oktoober 2019 10:02
Kuidagi peab ju reformierakond võimule saama kui töötulemusi pole ja üks inimeste mõjutamise viis on vaimne vägivald ja muidugi kaasneb sellega ka vaimset vägivalda taluva inimese tervise rikkumine.
Nii 12. oktoober 2019 10:00
Minu meelest käivad vaimse vägivalla alla ka reformierakondlaste laim, urgitsemised ja valestsenaariumid tublide inimeste suhtes et nad kõrvaldada teelt võimule.
12. oktoober 2019 09:51
vähemalt pooled eesti naised peaks kohtu alla andma vaimse terrori igapäevase ja pideva kasutamise eest.süüdimõistvate otsuste korral tuleks mitu uut harku vanglat juurde ehitada,sest kusagile pole seda suurt emasinimeste karja ju paigutada.
Mis sa siin ikka sorteerid, 12. oktoober 2019 10:37
anna juba kõik kohtusse, tagantjärele ja etteulatuvalt. Tõenditega, tõsi küll, võib raskeks minna. aga olla naine peaks olema piisav argument.