Maailm

ÜKS BREXITI-KÜSIMUS | Kuidas muutub pakkide tellimine Suurbritannia veebipoest? (1)

Ohtuleht.ee, 13. oktoober 2019 15:00
Foto: PantherMedia/Scanpix
Brexiti ehk Ühendkuningriigi euroliidust lahkumise saatus on paar nädalat enne selle praegust eeldatavat kuupäeva (31.10) endiselt lahtine. Euroopa Liit aga valmistub siiski selleks, et sel kuupäeval Brexit ikkagi toimub ning toimub ilma ELi-Suurbritannia vahelise leppeta. Euroliidu kodanikele, sh eestlastele, tähendab see keerulisi olukordi reisides, äri tehes, õppides jne. Õhtuleht tuleb appi ja vastab koostöös välisministeeriumiga Brexitit puudutavatele küsimustele, nii suurtele kui väikestele, mis Eesti inimest mõjutada võivad.

Kuidas muutub pakkide tellimine näiteks Amazon.co.uk lehelt? Mis võib kallineda?

Samal teemal

Kui eraisik tellib internetist kaupu, siis tuleb olla valmis selleks, et Ühendkuningriigist tehtud tellimused kuuluvad tollis deklareerimisele ja maksustamisele samamoodi nagu Interneti kaudu ostetud kaup teistest Euroopa Liidu välistest riikidest, nt Hiinast ja Ameerika Ühendriikidest. See tähendab, et tellitud kauba kogumaksumus tõuseb, kuna lisanduvad tollimaks ja käibemaks, teatud kaupade tellimine on keelatud ning deklareerimisel kontrollitakse, et tellitud kaup ei oleks võltsitud ja vastaks EL-i nõuetele.

Tellimisel tuleb meeles pidada, et saadetised väärtusega kuni 22 eurot ei kuulu maksustamisele ning toimetatakse kohale ilma tollitoiminguteta, küll aga maksustatakse saadetised väärtusega 22-150 eurot käibemaksuga ning saadetised üle 150 euro nii käibe- kui ka tollimaksuga.

Kui on soov enne deklareerimist teada saada konkreetse toote tollimaksumäära, peab teadma tellitud toote kaubakoodi, mille järgi saab seda otsida Eesti tollitariifistikust. Tellimisel tuleb pöörata tähelepanu ostutingimustele, teatud kaubamajad pakuvad transporditeenuse osana ka võimalust tellida tollivormistust. Kui tellimisel on tasutud ainult kauba ja/või transpordi eest, siis peab olema valmis, et kaubad tuleb tollis deklareerida. Seda võib teha ise e-MTAs või tellida kaupade saabumisel tasuline deklareerimisteenus kullerfirmalt või postilt.

Brexiti kohta saab lisainfot veebilehelt brexit.mfa.ee.

Hea lugeja, kui sul on Brexitiga seoses mõni küsimus, millele tahaksid vastust, siis kirjuta meile aadressil yleskutse@ohtuleht.ee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee