Maailm

Volodõmõr Zelenskõi: „Me ei kavatse siiski sekkuda USA presidendivalimistesse.“ 

Ohtuleht.ee, 11. oktoober 2019 17:40
Foto: AFP/Scanpix
Ukraina president vastas neljapäeval üle 14 tunni järjest pidevalt vahetuvate ajakirjanike küsimustele. Volodõmõr Zelenskõi (pildil) tunnistas hiljem, et talle tehti süste, et häälepaelad lõpuni vastu peaksid.

Küsimusi sai esitada 300 reporterit. Ajakirjanikud ei pidanud kannatama nälga ega janu, sest küsitlus toimus endisest Arsenali sõjatehasest arendatud supermoodsas Kiievi toidukeskuses.

Samal teemal

Zelenskõi kinnitas, et Ida-Donbassi mässulised alad ei saa autonoomiat, seal võidakse kehtestada regionaalne erikord, andes regionaalse staatuse ka vene keelele, kuid ainult siis, kui see kiidetakse heaks üldrahvalikul arutelul. Zelenskõi väitis, et tingimata tuleb käsitleda Krimmi Ukrainale tagastamist Normandia neliku (Prantsusmaa, Saksamaa, Ukraina ja Venemaa) kohtumistel, lisades, et Ukraina ei kavatse edaspidigi Krimmile vett anda.

Lääne ajakirjanikke huvitas loomulikult kõige rohkem tema telefonivestlus Trumpiga, mille ajal USA president olevat Zelenskõid survestanud uurima Joe Bideni ja tema poja Hunteri kriminaalasja ning kui seda ei tehta, siis keeldunud andmast Ukrainale sõjalist abi ja raha riigi julgeoleku tagamiseks. Zelenskõi selgitas, et tegelikult oli USA otsustanud abi piirata suvel, juba enne telefonikõnet ning kohtumisel asepresident Mike Pence'iga otsustati abisummad taastada ning lisada neile veel 140 miljonit dollarit. Niisiis polnud Trumpil vaja midagi välja pressida, kui ta rääkis Bidenite võimalikust korruptsioonist ja selle uurimisest.

„Me ei kavatse siiski sekkuda USA presidendivalimistesse,“ ütles Zelenskõi, et Bidenite kohta ei alustata mingit uurimist.

Samal teemal

07.09.2019
UKRAINAGATE: Trumpi vastu tunnistama on kogunenud väidetavalt mitu vilepuhujat
05.09.2019
SKANDAAL PAISUB: Ukrainagate raputab nii USA kui ka Ukraina presidenti