Maailm

Omaenda kodus särgita ringi käinud naine sai kriminaalsüüdistuse (57)

Toimetas Greete Kõrvits, 11. oktoober 2019, 21:02
(Illustreeriv foto.)Foto: PantherMedia/Scanpix
Intsidendist, mis oli algul kõigest piinlik moment pereringis, kasvas ühe Utah' osariigi naise jaoks välja tõsine olukord. Riideid vahetama tõtanud poolpaljast naist nägid tema kasulapsed, mille peale esitas šerif talle süüdistuse ebasündsas käitumises. Süüdistuse kohaselt polnud tegemist mingi väikese vahejuhtumiga, vaid lastele oma keha eksponeerimisega.

Tilli Buchanan ja tema abikaasa meenutavad, et tegid ühel päeval kodus tööd, soojustades oma garaaži seinu. Tuppa tagasi pöördudes võtsid nad töörõivad ruttu seljast, et duši all käia ja puhtad riided selga panna. Viivuks olid mõlemad palja ülakehaga.

Sel momendil astusid tuppa Buchananite pere lapsed. Tilli on nende kasuema ning lastel oli korraks kangesti piinlik naist niimoodi näha. Kasuema aga osutas tõsiasjale, et ka isa on poolpaljas ning et sellest, et meesterahvas särgita ringi käib, tavaliselt keegi numbrit ei tee. Samuti selgitas ta, et lapsed ei sattunud peale millelegi seksuaalsele, käimas oli riiete vahetamine, puhtalt praktiline tegevus. Ta kinnitas, et lastel pole vaja piinlikkust tunda.

Kuid osariigi ametnikud polnud sama meelt. Lahti läks jutt, et toona 27aastane naine patseeris alaealiste ees paljalt ja juua täis peaga. See tegi muret laste bioloogilisele emale, kes esitas kaebuse ning võimud süüdistasidki Tilli Buchananit kolmes lapse ees ebasündsa käitumise episoodis – üks iga majas viibinud lapse eest.

Buchananite advokaat leiab, et on äärmiselt murettekitav, kui valitsus trügib inimestele koju. Esiteks, räägib ta Salt Lake Tribune'ile, on tegemist eraruumiga, teiseks on inimeste moraalne suhtumine alastusse isiklik ja isikuti erinev ning kolmandaks on seadus ise naiste suhtes diskrimineeriv. Ehkki Tilli Buchanani abikaasa kandis tol hetkel sama vähe rõivaid, ei süüdista teda keegi laste ees ebasündsas olekus olemises.

Keegi ei oska isegi täpselt öelda, millal intsident aset leidis. Ametlikel andmeil millalgi 2017. novembri ja 2018. aasta jaanuari vahel, Buchananid aga ise mäletavad, et vahejuhtum toimus 2016. aasta sügisel.

Ent kohaliku šerifi büroo sõnul ei juhtunud asjalood ikkagi päris nii, nagu Buchananid räägivad. Neile teadaolevalt kutsus Tilli Buchanan oma kasulapsed tuppa, heitis ülakeha paljaks ja pidas lastele loengu sellest, kuidas mehe paljas ülakeha kedagi ei häiri, seega peab temagi saama häbenemata poolpaljas olla. Šerif lisab, et Tilli Buchanan oli alkoholijoobes ning nõudis laste ees ka, et tema abikaasa oma peenist näitaks.

Olukord on Tilli Buchanani jaoks tõsine, sest süüdimõistmise korral saab temast lastevastase seksuaalkuriteo sooritanu. Tema advokaat tahaks, et osariigi ebasündsuse seadust muudetaks nii, et see Buchanani juhtumi (ja tulevikus sarnaste juhtumite) kohta enam ei kehtiks.

Vastupidise arvamuse kohaselt aga viiks konkreetselt naissoost isiku rindade eemaldamine seadusesättest (või naise ja mehe palja ülakeha võrdsustamine) halbade tagajärgedeni, näiteks ei saaks siis enam süüdi mõista perverte, kes alaealiste tüdrukute rindu käperdavad.

Tilli Buchanan on küll tänulik topless-aktivistidele, kes tema kaasust toetavad ning mujalgi Ameerikas protestivad seaduste vastu, mis nende silmis naise keha diskrimineerivad, ent nendega liituda ta ei kavatse. Aktivistiks ta ennast ei pea ning lastega ta kodus temale esitatud kriminaalsüüdistusest ei räägi. Küll aga muretseb ta enda sõnul teinekord kodus olles: kas püksid on liiga lühikesed, kas särgi alla rinnahoidja panemata jätmine on ebasünnis?

Rahva kommentaarid jagunevad kaheks: kes leiab, et naine oleks võinud olla tagasihoidlikum ja et kasuema koht pole lastele meeste-naiste alastuse kohta õpetussõnu anda ning kes peab süüdistust jaburaks ja leiab, et kasuema üritas lihtsalt ootamatut olukorda kuidagi lahendada. „See kaebus pole muu kohta, kui et inimene ei tundnud sobival määral piinlikkust,“ kirjutab üks kommentaator.

Tilli Buchanani kohtuistungid algavad 19. novembril.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee