Seisukoht

Seisukoht | Näppimine kui uus elunorm (7)

Kersti Eero, toimetaja, 11. oktoober 2019, 17:47
Foto: Robin Roots
Kui mõtlemist asendab üha enam helendav ekraan, oledki ühel päeval vaimne laip valmis. Miks kolm minutit oma peaga mõelda, kui poole kiiremini võib oma probleemi Perekooli foorumisse või Facebooki postitada. Just selle vihakõne vormistamise ajal potsas meilikasti uudis, et keskmine eurooplane kerib päevas umbes 180 meetrit mööda telefoni, kulutades sellele tubli tunni ehk 62 minutit.

Aga leiduvat neidki, kellel kulub selleks neli tundi, läbides ekraanil Tallinna teletorni kõrgusest kaks korda pikema pildi-, teksti- ja reklaamiralli. Kui uueks elunormiks on saanud näppimine, kas me siis varsti teeme matustel kadunukesega ka selfisid nagu prantslased oma presidendiga? Selle nädala Õhtulehes kinnitas kirikuõpetaja, et tegelikult juba tehaksegi. Kadunukesel on aega poseerida küll, aga hoopis hullem on, kui kultuuriküsimusest saab eluküsimus. Nagu pärast rongiõnnetust Itaalias, kui mees otsustas enne kiirabi kutsumist jalast ilma jäänud naisega selfi teha. 

Kui näppimisest on kujunenud elunorm, võid päriseltki surma saada. Äsja kirjutas Õhtuleht, et Indias uppus neli noort inimest, sest soovisid „ägedat“ pilti teha. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee