Eesti uudised

Jõulud tulnud ju: miks kauplused nii varakult jõulunänni peale hakkavad suruma?! (19)

Ohtuleht.ee, 10. oktoober 2019, 22:29
Jõulud.Foto: Aldo Luud
„Kalendrisse vaadates on näha, et üle kahe kuu on jõuludeni aega, aga ootamatult on lettidele tekkinud juba jõuluehteid ja magusat. Minu arust on selle kõige jaoks ikka liiga vara,“ kirjutab 39aastane Ene.

„Käisime pojaga poes, kus ta mind kohe selle leti äärde tiris ja kõike saada tahtis. Ma ei ostnud midagi, aga see jutt jõuludest ja kingitustest – see jätkus ju kodus ikka edasi. Ei ole ikka okei oktoobris jõuluvana meenutavad šokolaadi ja jõuluehteid osta. See on ka koht, kus see tarbimisühiskonna poolt loodud esemete ja omamaise vajadus eriti valusalt end meenutab.“

„Poed tahavad äri teha ja raha teenida, aga mingi loogiline mõtlemine ja arusaam võiks jääda. Kas varsti lüüakse pärast 1. septembrit kooliasjad lattu peitu, et kulinad ja kard varajasteks jõuludeks lettidele laotada?! Nüüd jääb vist veel oodata, et suguvõsas keegi asuks jõulupidu planeerima,“ kurdab Ene.

„Kutsuks kõiki üles säilitama kainet mõistust. Ärge saatke lapsi päkapikumütsides kooli ja lasteaeda, kannatage veel piparkookide küpsetamisega -aega on! Ärge rikkuge pühi ära selle liigse kiirustamise ja varajase alustamisega,“ jagab Ene oma soovitust.

Kuidas sulle tundub, kas kaubanduses alustatakse jõulumeeleoluga liialt varakult?

Samal teemal

23. november 2019, 19:00
Jõulud pole kaugel: klassikaliselt üllatavad jõulud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee