Seisukoht

Seisukoht | Tsivilisatsioonide kokkupõrge (9)

Arvo Uustalu, ajakirjanik, 10. oktoober 2019, 18:42
Seda, mida Ankara kurdidevastase verise rünnaku õigustamiseks ütleb, tasub kuulata vaid oma üldise silmaringi laiendamiseks. Paraku on Türgi jõupositsioonilt läbirääkimisi pidanud varemgi ja küllap Küprosel ei unustata seda niipea.

Ankara väljakäidud mõte Süüria poolele puhvri loomiseks, kuhu saaks asustada Süüriast pärit põgenikud, ajaks tundlikuma huumorisoonega inimese naerma, kui rünnak poleks selleks liiga traagiline.

Oleme siis diplomaatilised ja ütleme, et loodetavasti ei ole Türgi huvi rohkem kui 30 miljoni suuruse eri riikide vahele killustatud paljukannatanud kurdi rahva veelgi suurem killustamine.

Paljud Euroopa Liidu riigid ja USA on rünnaku hukka mõistnud, kaasa arvatud Eesti. Samas on kindel, et keegi ei hakka Türgiga, mille armee on maailma kümne tugevama hulgas, sõdima.

Loodetavasti ei eskaleeru 21. sajandil olukord võrreldavaks armeenlaste genotsiidiga, kuid reaalsus on see, et üks riik võttis kätte ja asus teise riigi territooriumil inimesi tapma. Mõistagi saavad rünnakust kasu eelkõige Venemaa ja ISIS, Euroopasse on oodata uut sõjapõgenike voolu.

Aga see kõik on jutujätkuks targutus. Oluline on see, et oma äärmuslikus vormis toimub taas tsivilisatsioonide kokkupõrge. Praeguse aja suurimaks kultuuridevaheliseks konfliktiks pidas Huntington lääne ja islami vastasseisu. Euroopa kurbloolisus on, et oleme pihtide vahel, mille teiseks haarmeks on slaavi-ortodoksi kultuur.

9 KOMMENTAARI

o
olelusvõitlus ja enesesäilitmise instinkt 11. oktoober 2019, 09:38
Nii et pealtung kahelt poolt korraga, agressiivsed islam ja slaavi ortodoksne? Aga kahjuks on nii, et kes ise enda eest ei seisa ega end ei kaitse, vaid vaga, naiivse lambbukesena vaid mähäägib, see ongi kadumisel määratud.
ä
ätt. 11. oktoober 2019, 07:39
"Paljud Euroopa Liidu riigid ja USA on rünnaku hukka mõistnud" aga need samad riigid enamuses on selle araabia maailmas toimuvas tohuvapohus süüdi ! Tungides relvaga suveräänsetesse riikidesse,luues seal kaost ja hävingut ning siis nimetada seda tsivilisatsioonide kokkupõrkeks ??
Loe kõiki (9)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee