Poliitika

Justiitsministri kandidaat järgmiseks peaprokuröriks on Lavly Perling (55)

Marvel Riik, 10. oktoober 2019 15:29
Lavly Perling.Foto: Teet Malsroos
Valitsuse pressikonverentsil ütles justiitsminister Raivo Aeg, et on omalt poolt nimetanud järgmiseks peaprokuröri kandidaadiks Lavly Perlingu. „Selleks on olemas ka erakonna toetus,“ märkis Isamaa minister.

Aegi lisas, et peaprokuröri nimetamine on lähinädalatel valitsuses väga oluline küsimus. „Täna [neljapäeval] me veel ei ole kuupäeva kokku leppinud, millal küsimuse arutelu valitsusse toome. Mina olen omapoolse kandidaadi nimetanud. Selleks on proua Lavly Perling, et ta jätkaks ka järgmised viis aasta oma ametipostil,“ ütles justiitsminister. „Küllap me siin paari nädala jooksul jõuame lahenduseni läbi konsultatsioonide koalitsioonipartneritega.“

Justiitsminister Aeg ütles Õhtulehele septembri alguses, et seni on arutluse all olnud ainult Lavly Perling kui kandidaat peaprokuröri kohale. „EKRE ei ole teinud selles küsimuses mulle ühtki ettepanekut ja seadus ei näe ka erakondadele ette võimalust esitada valitsusele peaprokuröri kandidaate,“ täpsustas Aeg toona.

Prokuratuuriseaduse kohaselt nimetab riigi peaprokuröri ametisse vabariigi valitsus justiitsministri ettepanekul, olles ära kuulanud riigikogu õiguskomisjoni arvamuse. Seadus ei täpsusta protsesse ega reegleid, kuidas justiitsminister oma valiku teeb. Sama kehtib ka mitmete teiste tippjuhtide nimetamisel, näiteks politsei- ja piirivalveameti ning kaitsepolitseiameti peadirektor.

Samal teemal

08.08.2019
Õigusteadlane: peaprokuröri ametiaeg võiks olla üheksa aastat