Maailm

VIDEO | ISISest inspireeritud mees pussitas Indoneesia julgeolekuministrit 

Toimetas Aare Kartau, 10. oktoober 2019, 15:02
Indoneesia julgeolekuminister Wiranto tervitab kohalikku politseiülemat. Vaid hetk hiljem teda rünnati.Foto: EPA/Scanpix
Indoneesia julgeolekuminister Wirantot pussitati Banteni provintsis mehe poolt, kes on enda sõnul Islamiriigist inspiratsiooni saanud, teatab Al Jazeera.

Endine sõjapealik ning presidendikandidaat Wiranto sattus neljapäeval Pandeglangi linnas autost väljudes pussitamise ohvriks. Praegu Indoneesia julgeolekuministri ametit pidav 72aastane mees toimetati helikopteriga kiirelt Jakarta haiglasse. Vaatamata kahele kõhuhaavale on mees teadvusel ning tema seisund stabiilne. Noarünnakus said viga ka politseinik ja kaks kõrvalseisjat.

Politsei arreteeris rünnakuga seoses kaks inimest – mehe ja naise. Politsei sõnul oli peamine ründaja (mees) väidetavalt ISISe põhimõtteid järgiv radikaal. Riikliku Luureagentuuri juht Budi Gunawani sõnul usutakse, et ründaja kuulus Jamaah Ansharut Daulah (JAD) võrgustiku ridadesse, mis on seotud Islamiriigiga. JAD seisab mitmete viimastel aastatel Indoneesias toimunud raskemate rünnakute taga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee