Krimi

Algas perevägivallas süüdistatava Marti Kuusiku kohtusaaga (88)

Toimetas Kristjan Väli, 10. oktoober 2019, 11:37
Marti Kuusik.Foto: Robin Roots
Naisepeksusüüdistuste tõttu ametist tagasi astunud endine ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Marti Kuusik peab lähiajal kohtu ette astuma ja andma aru, mis toimus tema ja ta naise vahel.

Kolmapäeva hommikul toimus Rakvere kohtumajas eelistung, kus pandi paika Kuusiku kohtuasja ajakava. Menetlus on kuulutatud kinniseks.

Oktoobri alguses kirjutas Eesti Ekspress, et süüdistuse kohaselt pani Kuusik kuriteo toime lähisuhtes ja põhjustas kannatanule vähemalt neli nädalat kestnud tervisekahjustuse. Süüdimõistmisel võib kohus teda karistada rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega.

Prokuratuur ei ole seni avaldanud, milles Kuusiku kuritegu täpselt seisnes.

Kahtluse kogutud materjalide pinnalt esitas prokuratuur juba juuni alguses. Need põhinesid kevadel Eesti Ekspressis avaldatud väidetel, et Kuusik on aastaid olnud abikaasa vastu vägivaldne.

Juunis ütles Kuusik ERRile, et kahtlustuse esitamise asjaolus pole midagi dramaatilist. „See on menetluses tarvilik samm, selleks et üldse oleks võimalik minuga rääkida, politsei kutsus mind välja ja rääkis,“ selgitas Kuusik juuni alguses. Enda sõnul oli ta toona käinud vaid ainult ühel ülekuulamisel, sama olevat teinud ka tema abikaasa. Kuusik avaldas ka soovi, et ehk jõuab nüüd selgus majja.

Samal teemal

8. oktoober 2019, 06:28
Riiki esindav vandeadvokaat: Marti Kuusiku hüvitisenõue on alusetu
1. oktoober 2019, 19:58
Marti Kuusikut süüdistatakse naisele vähemalt neljaks nädalaks tervisekahjustuse põhjustamises

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee