Eesti uudised

SISETÜLI? Põlva haigla juht eemaldas ametikohalt arsti, kes julges meedias sõna võtta (56)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 14. oktoober 2019 17:02
Põlva haiglaFoto: Raivo Tasso/ Ekspress Meedia
Põlva haiglas on tekkinud hõõrumised, mille tulemus on ühe osakonnajuhi ametikohalt tagandamine. Kuigi haigla juhi sõnul sõlmiti muudatus osapoolte kokkuleppel, on osakonnajuhi tagandamine seotud meedias haiglatöö kommenteerimisega.

Lumepalli lükkas veerema artikkel 26. septembri LõunaLehes, milles haigla juht Margot Bergmann kinnitab, et kui sünnitusosakond peaks suletama, siis see ei tähendaks ka kirurgiaosakonna sulgemist. Põlva haigla oli mullu 143 000 euroga kahjumis. Loo „Mis saab Põlva haigla kirurgiaosakonnast?“ juurde lisatud pildi allkirjas oli väide, et praegu tehakse haiglas operatsioone paar–kolm korda kuus.

„Täpsustuseks edastan andmed septembrikuu operatsioonide ja narkoosiprotseduuride kohta: günekoloogide poolt on tehtud 18 operatsiooni, kõrva-nina-kurguarsti poolt 19 operatsiooni, kirurgide poolt 13 operatsiooni. Lisaks on tehtud 11 itravenoosse narkoosiga protseduuri,“ märkis dr Kõiv oma kommentaaris.

Möödus veel nädal ja MTÜ Põlva kodanik tegi Facebookis üleskutse hakata dr Sirje Kõivile juristi palkamiseks raha annetama. 

„Põlva haigla tegevjuht Margot Bergmann eemaldas eilsest kirurgia- ja sünnitusosakonna juhi kohalt dr Sirje Kõivu, kes julges LõunaLehes haiglajuhi väljaütlemistele vastulause esitada ja osakonna töö kohta tõeseid andmeid edastada,“ seisis postituses.

10. oktoobri LõunaLehes kirjutatakse artiklis „Põlva haigla juht kõrvaldas kirurgiaosakonna juhi, kes julges talle LõunaLehes vastu ütelda“, et haigla juht Bergmann oli dr Kõivu oma ametikohalt eemaldanud meedias sõnavõtmise tagajärjel usalduse kaotamise pärast. Bergmann ise kinnitas LõunaLehele, et tegemist oli poolte kokkuleppel sõlmitud töölepingu muudatusega ja dr Kõiv keeldus juhtunut kommenteerimast.

Bergmann jäi Õhtulehele juhtumi kommenteerimisel kidakeelseks. „Põlva Haigla ei soovi kommenteerida töölepingutega seonduvaid asjaolusid meedia vahendusel,“ oli haigla juhi vastus.

Samal teemal

17.10.2019
ASI TEHTUD: järgmisest aastast pole enam Põlvas sünnitusosakonda