Poliitika

KÕRGEMAD MAKSUD? Riik hakkab maamaksu ümber hindama (55)

Maaleht, 10. oktoober 2019, 08:06
Foto: Robin Roots
Valitsusliit on kokku leppinud, et järgmisel aastal peaks Eestis läbi viima maa korralise hindamise, et ühes sellega saada uued alused maamaksu arvestamisele ja praegused märgid näitavad, et selle käigus maksukohustus kasvab.

Maamaksu arvutamise aluseks on veel 2001. aasta maa korralise hindamise käigus kehtestatud maa maksustamise hind, kuid eesmärk on, et maamaksu kehtestamisel lähtutaks n-ö õigluse printsiibist ehk kõrgema maa väärtusega kaasneb ka kõrgem maamaks. Praegused maa maksustamise hinnad ei arvesta eriti tegeliku turuväärtusega, mistõttu peavad pealinnas magusas kohas paiknevate kinnistute omanikud maksma suhteliselt sama suurt maamaksu kui mõne maakoha kinnistu omanikud.

Kui tuleva aasta alguses valitsuse algatatud otsus langetatakse, siis saaks maa-amet hindamise tulemused kätte 2021. aasta lõpuks ja reaalne maksumuudatus võiks tulla 2022. aastast.

Kinnisvaraeksperdid kinnitavad, et tehku riik seda maamaksu ümber kuidas tahes, tõusu tähendab see igal juhul, sest tühermaadele ehitatud kortermajad ning Euroopa Liidu toetuste abil rajatud põllumaad on kergitanud maa hinda kõikjal Eestis.

Refereeritud artikli täisteks Maalehes. 

Samal teemal

2. oktoober 2019, 19:03
VIDEO | Maa-amet muutis omanike teadmata 330 000 maatüki pindala

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee