Eesti uudised

Talu ülevõtmine: võlad sain kaela, aga maad ei antud (18)

Maaleht, 10. oktoober 2019 07:36
Foto: Sven Arbet/ Ekspress Meedia
Noor talupidaja Reeli Remmelgas protestib seadusepügala vastu, mis ei luba vanemal oma lapsele põllumaa kasutusõigust üle anda juhul, kui viimane pole FIE, vaid on asutanud osaühingu.

Pärast maaülikooli lõpetamist ja magistrikraadi kaitsmist otsustas Reeli tulla Erita külla kodutallu tagasi, et jätkata teraviljakasvatusega, millega isa enam ei jaksanud teha. Noor talupidaja sattus ootamatu maareformi seadusest tulnud takistuse ette, mille järgi sai ta oma OÜ nimele üle võetud küll kõik masinad, hooned ja laenud, kuid taluga kaasneva 30 hektari kasutusvalduses maa saamiseks pidi ta eraldi veel FIEks saama.

„Pean tegema kaks korda raamatupidamist, kahel tasandil suhtlema PRIA ja teiste riigiametitega,“ pahandas noor ettevõtja, kes süüdistab seadust temast skeemitaja tegemises.

Reeli Remmelga eestvedamisel pöördusid põllumehed õiguskantsler Ülle Madise poole ja olukord arenes nii, et õiguskantsleri palvel seaduse üle vaadanud riigikogu maaelukomisjon oli valmis maareformi seaduse muudatuse eelnõu riigikogus menetluseks algatama.

Refereeritud artikli täistekst Maalehes.