Eesti uudised

TV3 VIDEO | Mees sõimas PPA teenindusbüroos rassistlike solvangutega Pakistani kodanikku ja sülitas ta pihta (124)

Toimetas Hindrek Pärg, 9. oktoober 2019 21:04
Foto: Julia Vakina
Teisipäeval leidis Tallinnas Tammsaare teel asuvas Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) teenindusbüroos aset inetu vahejuhtum, mille käigus langes solvangute ning rassistlike kommentaaride ohvriks Eestis õppiv ja töötav Pakistani kodanik. Väidetavalt lubati talle väljaspool teenindussaali isegi peksa anda. Meest sõimati pagulaseks ning neegriks, kes peaks kiiremas korras koju tagasi minema.

Sõimu ohvriks langenud Hammid S. Hassan kolis Eestisse kaks aastat tagasi ning midagi sellist pole temaga varem siin riigis juhtunud. "Ilma ühegi põhjuseta hakkas ta minuga halvustavalt rääkima," ütles pakistanlane TV3-le antud intervjuus. Videolt on näha, kuidas mees saadab Hassani põrgusse, sõimab teda pagulaseks ja neegriks ning näitab keskmist sõrme. 

Samal teemal

Ühel hetkel Hassani kannatus katkes ning läks PPA teenindaja juurde, et teda juhtunust informeerida, kuid ametnik ignoreeris pakistanlast ning saatis oma järge ootama. 

Hassan istus täiesti uude kohta ning lootis, et sellega on ebameeldiv olukord lõppenud, ent paar minutit hiljem ilmus sama mees uuesti tema juurde ning ähvardas talle väljaspool teenindussaali peksa anda. Seda lõiku Hassan videole ei saanud, ent hakkas salvestama kohe pärast seda. 

Tollest klipist on näha, kuidas mees sõimab pakistanlast neegriks. "Sa ei ole siit pärit. Kao minema. Iraaki, Iraani, Süüriasse või kust iganes sa tuled," ütleb mees. Samuti on veel näha, kuidas mees saadab Hassani uuesti põrgu ning sülitab ta pihta.

Lääne-Harju politseijaoskonna juht Veiko Randlane ütles, et politsei on mõlema poolega vestelnud ja selgitanud välja juhtunu asjaolud. Ta sõnas, et menetluse alustamist ei peetud vajalikuks, ent tuletas meelde, et igal inimesel on õigus pöörduda politsei poole, kui neid avalikus kohas sõimatakse, tülitatakse või ähvardatakse. 

Politsei ei nõustu väitega, et nad ei sekkunud teenindussaalis toimunule. Nad vaatasid juhtunu turvasalvestistelt läbi ning tuvastasid kannatanu mõlema pöördumised politsei poole. "Esimene vestlus ei olnud väga selgelt suunatud, et isikut oleks häiritud. Seal oli rääkimine numbrijärjekorrast ja klient palus siin selgitusi, ent hiljem oli väga selgelt klient toonud välja probleemi, mis temaga teenindussaalis juhtus," sõnas Randlane. 

Politsei sõnul oli tegu kahe inimese vahelise vestlusega, mis ei kandunud väljaspoole kolmandatele osapooltele ega muutunud vägivaldseks või lärmakaks. 

Vaata täispikka TV3 videot! 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee