Eesti uudised

Arestimajast põgenejat süüdistatakse politseiniku tapmise katses (4)

Risto Berendson, 9. oktoober 2019, 20:20
Arestimaja asub Narva politseijaoskonnas, kust on varemgi põgeneda üritatud.Foto: Aldo Luud
Varast, kes korraldas tänavu mais Narva arestimajas ebaõnnestunud põgenemiskatse, süüdistatakse nüüd politseiniku tapmise katses.

Dmitri Dodonov polnud andnud varasema kuritegeliku käitumisega põhjust kahtlustada teda suures vägivaldsuses. Ta oli varem viiel korral kriminaalkorras karistatud, kuid Ida-Virumaa õiguskaitseorganid seostasid teda pigem varguste ja autoärandamistega.

Tänavu mais toodi Dodonov Narva arestimajja aga juba tõsisema kuriteokahtlusega. Tal oli 6. mai õhtul kella üheteistkümne paiku tekkinud purjuspäi ühes Narva-Jõesuu korteris tüli, mis algas vastase kaelast haaramise ja kägistamisega ning lõppes kannatanule noa kõrile panemisega. Kannatanu pöördus politseisse ja Dodonovile esitati kehalise väärkohtlemise kahtlustus.

Arestimajas küpses algkooli haridusega Dodonovil järgmiste päevade jooksul hulljulge põgenemisplaan. Selleks vajas ta kambrikaaslase, varem kriminaalkorras karistamata Grigori Kašintsevi abi. Viimane oli arestimajja sattunud seoses 7. mail Narvas toimunud peksmisega, kus Kašintsev ründas koos tuttavaga kella 05.20 paiku varahommikul temaga vaenulikes suhetes olnud meest, kellele tekitati eluohtlik tervisekahjustus.

Dodonov ja Kašintsev leppisid kambris kokku, et ründavad koos arestimaja töötajaid. Plaani välja töötanud Dodonov lubas arestimaja politseiniku enda peale võtta, Kašintsev pidi samal ajal hoidma kinni arestimaja spetsialisti, et too ei saaks abi kutsuda.

12. mail tungisidki nad arestimaja töötajaile kallale ja esialgu kõik õnnestus. Dodonov lõi politseiniku pikali ja Kašintsev hoidis teist töötajat jõuga kinni. Tunnistajate kirjeldusel lamas politseinik juba liikumatult vereloigus ja tema metallketiga kaelas olnud uksekaart samas kõrval, kuid selle asemel, et võtta uksekaart ja arestimajast põgeneda, jätkas Dodonov oimetu politseiniku peksmist.

Politseinikul õnnestus vajutada häirenuppu, mispeale kiirustasid arestimaja ruumidesse teised politseinikud, kes kallaletungijad kinni võtsid. Hulga kehavigastusi saanud politseinik pääses eluga, kuid prokuratuur esitas Dodonovile süüdistuse politseiniku tapmise katses.Värskelt kohtusse saadetud kohtuasi algab jaanuaris.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee