Eesti uudised

Ajalehtede ja -kirjade kojukande hinnatõus lööb enim maapiirkondi 

Emotsionaalne lehemees: „Eesti Posti ahnusel pole otsa ega äärt!“ (8)

Viljar Voog, 9. oktoober 2019 22:03
VEEL NII: Kui kaugel on aeg, kui maapiirkondades ei jõua postkastidesse enam ükski ajaleht?Foto: Aldo Luud

Tulevast aastast läheb ajalehtede ja -kirjade kojukanne keskmiselt 11,1 protsenti kallimaks. Eesti Post presenteerib seda kui vastutulekut ajakirjandusele – nemad soovinuks hinda kergitada suisa veerandi võrra. Väljaandjad näevad selles aga nende metoodilist väljasuretamist. Kõige suuremad kaotajad on lõpuks maainimesed: esmalt lähevad kallimaks nende tellimused, kuniks paratamatult ei jõua leht enam üldse postkasti.

Esmaspäeval pidas Eesti Post erakorralist üldkoosolekut, kus teatati, et järgmisest aastast tõuseb perioodika kojuviimistasu keskmiselt 11,1 protsenti. Miks keskmiselt? Sest vahet tehakse laupäevasel ja töönädala kandel. Selle vahe esimeseks ohvriks sai Eesti Päevalehe laupäevane LP, mis nüüd ilmub raha säästmiseks reedeti.

„Arvestades plaanitavat hinnatõusu ning riigipoolset dotatsiooni, on 2020. aasta kojukande prognoositav kahjum ettevõttele endiselt 2,2 miljonit eurot. Perioodikateenuste hindade teemal on peetud väljaandjatega läbirääkimisi alates märtsist ning kompromissina saavutatud hinnatõus on praegu parim viis, kuidas tagada kvaliteetse kojukande säilimine,“ selgitas Eesti Posti perioodikateenuste juht Sandra Krusel sammu vajalikkust. „Eesti Postil on väljaandjatega kokkulepe, et lehed peavad inimeste postkastidesse jõudma päeva jooksul, maapiirkondades hiljemalt kella 16ks.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.10.2019
Riigikogu rahanduskomisjon: Eesti Posti ajalehtede kojukanne on alla igasugust arvestust
22.10.2019
Ametiühingud: postiteenuse hinnatõus on palkade tõstmiseks ja kandekvaliteedi tagamiseks hädavajalik
14.10.2019
POSTILJONI TÖÖ: toredad inimesed iga ilmaga, ja seda kuus päeva nädalas!
14.10.2019
Eesti meediaettevõtete liidu ettepanekul tekiks kojukandeks uus ettevõte

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee