Maailm

Pool tonni kokaiini: Eestist pärit pätid üritasid lõbusõidupaadil narkolaadungit smugeldada (15)

Toimetas Greete Kõrvits, 9. oktoober 2019 19:32
Illustreeriv foto.Foto: Zuma Press/Scanpix
Assooride saarestiku lähedal pidasid korravalvurid kinni paadi, mille pardal oli lisaks viiele mehele umbes pool tonni kokaiini, vahendab abc.es.

Viis vahistatud meest on pärit Eestist, Hollandist ja Suurbritanniast (mitu millisest riigist, pole täpsustatud). Lõbusõitudeks mõeldud jaht nimega Imagine alustas teekonda Hispaaniast, Valencia sadamast. Paat on registreeritud Hollandis ning ühe sealt pärit pardalviibinu nimele.

Operatsioonis narkosmugeldajate tabamiseks abistasid Hispaania võimusid ka Europol ning Portugali, Eesti ja Hollandi politseijõud. Seltskond ajas muu hulgas äri Brasiilia idarannikul. Jõugu liikmed kohtusid mitmetes kohtades, ennekõike Hispaania pinnal ning kuritegelikke sidemeid oli neil lisaks sealkandile ka Eestis, Brasiilias, Portugalis, Suurbritannias ja Hollandis. Pätid kasutasid jälgede segamiseks erinevaid lennujaamu ning sadamaid ja muutsid vähesel, ent jälitamise takistamiseks piisaval määral oma teekondi, mida pidid muidu paadi päritolumaal Hollandis kinnitama.

Lisaks poolele tonnile kokaiinile leidsid korrakaitsjad Imagine'i pardalt 520 grammi amfetamiini ja ühe seerianumbrita tulirelva.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee